Pontos idő: 2024. október 1., kedd 10:18



Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 Alone on the river bank 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Kár , hogy a CO2 hiány ennyire visszavetette az akvárium fejlődését. :(

_________________
Kép


2013. április 6., szombat 19:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Nagyon rég jelentkeztem több mint másfél hónapja.Ennek az volt az oka hogy elfogyott a CO2-m és nem nagyon történt fejlődés.Persze jött a szép ecsetalga támadás ami még nyomokba látszódik a köveket bár a Carbós kezelés nagyon nem szereti :twisted: .5 hét után újra van CO2 az akvába.1 hete megy mostmár, ez már kezd meglátszódni a növényeket.Viszont ami nagyon nem tetszik nekem most az a Fissidens, nem tett jót neki ez a CO2 hiányos állapot, amúgy se volt valami szép de most már inkább algafészek.Így valószínűleg megfogok tőle válni.Rotalát folyamatosan nyírnom kell mert ő jó érzi magát ha van CO2 ha nincs :lol: .A páfrány félék is jól érzik magukat, most már nem csak 200Ft-os méretűek hanem van már köztük olyan ami tenyérnyi méretű.Mivel még a páfrányok eléggé kicsik így még a bal oldala az akváriumnak egy kicsit levan marad. Jelenleg amit még szerezni akarok az egy kicsi Bolbitis, mivel nagyon tetszik a levél struktúrája és a színe.Próbáltam egy képet csinálni, szokásosan telefonnal, hát eléggé rossz kép lett :(




Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. április 6., szombat 19:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
DeKol írta:
papó írta:
Valóban jobb fekete hátérrel.
Előtéri növény ?



Előtéri növény max olyat választok ami nem ültetős.Amit régóta szeretnék szerezni az a Riccardia.Amit pár kis kőre rögzítenék fel.Esetleg még gömbmoha jöhet szerintem szóba :)
Esetleg más nem ültetős növény ötlet?

Csak ültetős: E. parvula

_________________
Kép


2013. február 14., csütörtök 20:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Valóban jobb fekete hátérrel.
Előtéri növény ?



Előtéri növény max olyat választok ami nem ültetős.Amit régóta szeretnék szerezni az a Riccardia.Amit pár kis kőre rögzítenék fel.Esetleg még gömbmoha jöhet szerintem szóba :)
Esetleg más nem ültetős növény ötlet?

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 14., csütörtök 20:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Valóban jobb fekete hátérrel.
Előtéri növény ?

_________________
Kép


2013. február 14., csütörtök 20:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Ismét eltelt egy hét az előző kép óta, így feltöltök egy képet hogy lássam majd később az akvárium fejlődését képekbe is 8-)


Kép
Kép
Aki véletlenül betéved a topicomba:
9 napja kapja az akvárium a CO2-t.Minden növényen látszik a változás.Amit külön kiemelnék azok a Microsoruimok, és a mohák.A weeping moha szép élénk zöld hajtásokat hoz.Viszont a mumus a Fissidens továbbra se a legszebb,nekem ő sohase akart szépen fejlődni, jelenleg úgy néz ki hogy ami a régi része volt az szépen barnul elfele, viszont hozza a zöld hajtásokat.Szóval most reménykedek hogy nekem is sikerül belőle egy szép kis gömböt kialakítani.Héten került bele kb 10 darab Red cherry garnéla.Egyenlőre ők élnek az akváriumba a sulawesi vizinyulakkal és a 1 kicsi black mollyval.

Jelenleg próbálgatom a akvárium hátterét.Szerintem a fekete háttérnél a növények sokkal jobban láthatóak, nem úgy mint a fehér háttérnél amikor beleolvadnak a környezetbe ;)

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 14., csütörtök 20:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Az ígért képen látszik hogy a Rotala elindult :D

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 7., csütörtök 19:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Kedden este sikerult a falat atfurni es igy mar megtudtam osztani a CO2-t.Mivel nem akartam egy festos vagy valami nevesebb gazelosztasra es mennyiseg szabalyozasra alkalmas alkatreszt venni.Ezert probaltam a legolcsobban es a legegyszerubben kihozni. Ezert szereztem egy T elosztott amit levego csohoz hasznalnak meg ket darab muanyag tuszelepet.Tudom hogy esetlegesen nemi szivargas lehet, de a vizes probam szerint nem szivarog.Amit meg kiprobaltam az az hogy ha nagyobb nyomast kapnak a csatlakozasnal akkor se nyomja szet, kivetel hogy ha teljesen kinyitom a reduktoron levo tuszelepet es kijon a legnagyobb nyomas.Ennek a kikuszobolesere fogok venni egy kicsi tomlobilincset amivel jol ratudom rogziteni teljesen.A kicsi akvariumba egy Insta diffuzor oldja be a gazt.Nem nagy mennyisegre kell gondolni epp hogy csak kodol a keramia.A keletkezett bubik olyan kicsik hogy az aramlat siman eltudja magaval sodorni ezert egy picit olyan az akvarium mint ha kod lenne benne.Majd kesobb mutatok rola par kepet is.

Tapatalk 2-vel küldve az én U20i-ről

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 7., csütörtök 12:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Leskelődik valami agancsos a kő mögött ?



Nem nem, ez egy orias csontvazanak a keze ahogy epp halala elott meg peace-t mutatott az ellensegenek, utana jott a jegkorszak es megfagyott most meg kiolvadt :) :D:D

Tapatalk 2-vel küldve az én U20i-ről

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 6., szerda 8:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Leskelődik valami agancsos a kő mögött ?

_________________
Kép


2013. február 5., kedd 19:00
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron