Pontos idő: 2024. október 1., kedd 10:39



Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 Alone on the river bank 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Újabb hét telt el, viszont most ez a hét nem telt el változások nélkül.Béla növényszállítmányából én is kaptam , így most már az én akvárium is teli van növénnyel :lol: . Végre megtalálható az akváriumba a Microsorium itthon beszerezhető fajtái, mivel Béla egy kicsi Microsorium Windelov-t is belecsempészett a csomagba.Másik kiszemelt növényt is sikerült megszerezni ő pedig nem más mint a Myriophyllum mattogrossense. Szépen bedúsult így a bal hátsó sarok is.Képeket továbbra se tudok semmi komolyabb dologgal csinálni így csak egy telefonnal tudom dokumentálni a változásokat :( .
Fényképek minősége eléggé rossz, pedig még próbáltam plusz fényt is összedobni az akva felé, de az csak pár esetben segített


Most már látszik a Trident is és végre sikerült egy galaxy-t fényképeznem :
Kép


Még egy részlet:
Kép

Mattagrossens:
Kép


Végezetül egy full shot:
Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. április 22., hétfő 19:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
DeKol írta:
myk74 írta:
Nagyon rendben van!Szeretem! :D
Tylok nekem is nagy kedvenceim nálam is nagy evők:https://lh5.googleusercontent.com/-LONvdVC0bJY/UCOqSJABq3I/AAAAAAAAEnE/IQkP6CTlv-E/s720/2012.08.09%2520036.JPG,csak sajnos nálam nem szaporodnak,mert sajna egyneműek!



Köszi :)

Elvileg a te Tylod és az én tyloim rokonságba állnak egymással, mivel ugyan attól a szülőtöl származnak :).

Egy kérdésem lenne hozzád, amire még nem jöttem rá.Hogy tudom a csigáim nemét megállapítani?

Off: Ugye nem számolod fel a teljes akváriumodat? /láttam a hírdetésedet/ :(

A tylok nemét nem tudom-lehet megkülönböztetni,csak abból tudom hogy egyneműek hogy nincsen szaporulat,mert ilyen nagy példányoknál már nagyon kellene lenni kicsiknek!
Off:az akváriumot felszámolnám ha tudnám,csak ha ezt eladom akkor tudok újat csinálni,ami fejben itt van elég régen :ezkesz:

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2013. április 14., vasárnap 15:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
myk74 írta:
Nagyon rendben van!Szeretem! :D
Tylok nekem is nagy kedvenceim nálam is nagy evők:https://lh5.googleusercontent.com/-LONvdVC0bJY/UCOqSJABq3I/AAAAAAAAEnE/IQkP6CTlv-E/s720/2012.08.09%2520036.JPG,csak sajnos nálam nem szaporodnak,mert sajna egyneműek!



Köszi :)

Elvileg a te Tylod és az én tyloim rokonságba állnak egymással, mivel ugyan attól a szülőtöl származnak :).

Egy kérdésem lenne hozzád, amire még nem jöttem rá.Hogy tudom a csigáim nemét megállapítani?

Off: Ugye nem számolod fel a teljes akváriumodat? /láttam a hírdetésedet/ :(

_________________
Sólyom Gábor


2013. április 14., vasárnap 13:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Nagyon rendben van!Szeretem! :D
Tylok nekem is nagy kedvenceim nálam is nagy evők:https://lh5.googleusercontent.com/-LONvdVC0bJY/UCOqSJABq3I/AAAAAAAAEnE/IQkP6CTlv-E/s720/2012.08.09%2520036.JPG,csak sajnos nálam nem szaporodnak,mert sajna egyneműek!

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2013. április 13., szombat 22:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Ezt nagyon jól összehoztad és hol van még a vége ? :shock: :D

_________________
Kép


2013. április 13., szombat 21:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Ismét eltelt egy újabb hét az akvárium életében, a halak úszkálnak a növények növögetnek a garnik szaporodnak.

Növények: Szerencsére az összes növény észhez tért a CO2 hiányos időszak után és elkezdett nőni. A microsoriumok szépen növögetnek a saját ritmusukban.A mohák fénysebességgel nőnek, lassan megkell őket újból ritkítanom.A Rotala rotundfolia, szépen felnőtt megint a vízfelszínig és most a felszín közeli levelek szép vöröses színbe pompáznak így egy darabig még hagyni fogom őket a felszínig felnőve mert nagyon szeretem ezt a színüket. A Fissidens alga bokrot megnyírtam, csak pár szép egészséges szál maradt meg, ami remélhetőleg hamarosan bokorrá fejlődik. Viszont került be új növény az akváriumba, aminek a nevét sajnos nem tudom, Papótól tanácsot kértem hogy szerinte melyik növény illene az én páfrányaim közé és így került be végül ebből a növényből is aminek sajnos nem tudom a nevét, majd ha valahol megtalálom akkor „elárulom” nektek is 

Halak: Galaxy Rasbórák szerencsére mind megvannak.Kezdeti színükhöz képest sokkal színesebbek.A hímek folyamatosan a nőstényekkel foglalkoznak szerencsére , bár eddig még nem láttam se ikrát se kicsi halat, pedig szeretném ha lenne pár ifjonc is a csapatba. A kedvenc kajájuk a fagyasztott vörös szúnyoglárva, ha ebből kapnak enni akkor még akkor is próbálnak enni amikor már annyira teli van a hasuk hogy a szájukon lóg ki az előzőleg elkapott kaja de még ekkor is „rárabol” a következő szálra. Szóval elmondhatom hogy nekem egy kis mohó csapatom van belőlük. Minden más száraz és fagyasztott kaját szívesen megesznek válogatás nélkül. Még egy pozitívum hogy eddig egy se ugrott ki /remélem hogy nem is fog /.

Garnélák: Nagyon nem beszéltem még a garnélákról csak egyszer jegyeztem meg hogy bekerült 10 darab Red cherry. Az egyik nevelő akváriumomból kiválogattam a 10 legszebb színű garnélát és ezek kerültek be az akváriumba. Szerencsére azóta született egy újabb generáció, bár azoknak nem olyan szép a színe mint a szülőké, szóval egy erős szelektáció ráfog férni a csapatra.

Csigák: Sajnos itt nem tudok jó hírrel szolgálni, az legkisebbik csigám, semmi előjel nélkül meghalt. Egyik etetésnél lett gyanús hogy nem jött elő a kajára, majd miután szétnéztem az akváriumba a gyanúm beigazolódott amikor megláttam a „lakatlan” csigaházat. A másik kettő szerencsére jól van és szépen növöget. A nagyobbiknak már 5 darab csavarodás van a házán, ami azt jelzi hogy nem sokára kifejlett lesz.Külföldi akvarisztikai oldalakon olvastam hogy általában 7 ilyen csavarodás van egy kifejlett Sulaweisi Csiga házán. Amit nagyon érdekesnek találok ezekben a csigákba. Amikor kaját kapnak és a csiga „ráugrik” akkor az „orrán” megjelenik egy pirosas folt ami a végig mozog ott míg eszik, ez a pirosas folt máskor nem látszik csak ha eszik. Ami még érdekes az ahogy védik a kaját a garnéláktól vagy esetleg a fajtársuktól. Próbáltam erről az eseményről egy képet csinálni. Persze nem lett éles a kép mert pont nem oda fókuszált a telefon ahova kellet volna, viszont a képen szerepel egy kicsi fonalalga is .

A kép amin látszik hogy hogyan védi meg a kajáját a csiga :
Kép

Próbáltam nektek csinálni pár jobb képet az akváról, de sajnos nincs fényképezőm és csak egy telefont tudtam használni kép készítésre. Csináltam több képet de a telefonomnak nem elég az akva feletti világítás, ezért gyorsan összedobtam felé egy plusz világítást. Aminek a segítségével már tudtam értékelhetőbb és világosabb képet készíteni nektek.

Képek:

Kép
Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. április 13., szombat 21:42
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
DeKol írta:
Mexx2 írta:
Valami alakul itten.
Középen az üres helyet nem akarod feltölteni?


Középen az üres helyet a Microsorium fajok fogják belakni, csak mivel nagyon picit példányaim vannak ezért sok idő kell hogy valami látszódjon belőlük, de már nagyon szépen nőnek :)

Egy képet mutatok neked hogy azt szeretném majd a késöbbiekben hogy a Microsoriumok kb a zöld vonalig felnőjjenek :)

Kép



Na az már úgy nagyon jól fog kinézni.

_________________
K.Tamás


2013. április 7., vasárnap 14:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
myk74 írta:
Jó lesz ez!Nekem bejön.Ha Nyíregyházán jársz ,segítek palack töltésben ,azonnal megoldják ahová én járok. :mrgreen:
Milyen moha van a fa tetejére kötve?Fontinalis sp willow?Nagyon szép!



Szia Myk:)

Örülök hogy tetszik az akvám :)
A fa két végén Fontanalis Sp Willow van , bár nem olyan régen kerültek oda és még mostanába kezdtek el fejlődni.

_________________
Sólyom Gábor


2013. április 7., vasárnap 12:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Mexx2 írta:
Valami alakul itten.
Középen az üres helyet nem akarod feltölteni?


Középen az üres helyet a Microsorium fajok fogják belakni, csak mivel nagyon picit példányaim vannak ezért sok idő kell hogy valami látszódjon belőlük, de már nagyon szépen nőnek :)

Egy képet mutatok neked hogy azt szeretném majd a késöbbiekben hogy a Microsoriumok kb a zöld vonalig felnőjjenek :)

Kép

_________________
Sólyom Gábor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DeKol 2013. április 7., vasárnap 12:44-kor.



2013. április 7., vasárnap 12:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
DeKol írta:
Sziasztok!


Nagyon rég jelentkeztem több mint másfél hónapja.Ennek az volt az oka hogy elfogyott a CO2-m és nem nagyon történt fejlődés.Persze jött a szép ecsetalga támadás ami még nyomokba látszódik a köveket bár a Carbós kezelés nagyon nem szereti :twisted: .5 hét után újra van CO2 az akvába.1 hete megy mostmár, ez már kezd meglátszódni a növényeket.Viszont ami nagyon nem tetszik nekem most az a Fissidens, nem tett jót neki ez a CO2 hiányos állapot, amúgy se volt valami szép de most már inkább algafészek.Így valószínűleg megfogok tőle válni.Rotalát folyamatosan nyírnom kell mert ő jó érzi magát ha van CO2 ha nincs :lol: .A páfrány félék is jól érzik magukat, most már nem csak 200Ft-os méretűek hanem van már köztük olyan ami tenyérnyi méretű.Mivel még a páfrányok eléggé kicsik így még a bal oldala az akváriumnak egy kicsit levan marad. Jelenleg amit még szerezni akarok az egy kicsi Bolbitis, mivel nagyon tetszik a levél struktúrája és a színe.Próbáltam egy képet csinálni, szokásosan telefonnal, hát eléggé rossz kép lett :(




Kép

Lehet csak én nem látom a gondot , de szép nagyon az aki ,5 hét egy palack töltésre na az a nem semmi !!! :o

_________________
Kép


2013. április 7., vasárnap 6:28
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron