Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 18:27



Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Következő
 A little piece of Lake Malawi 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
papó írta:
Ha sikerül kerítek pár nagy extra tövet még.

Ahhoz majd akkor kehet követ bontok :P

Azt azért ne ... elfér a kövek között vagy két nagyobb tő , de nem barteri barteri hanem melynek hosszabb a szára pld. :
Anubias barteri var. angustifolia

Kép

_________________
Kép


2013. október 5., szombat 20:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
papó írta:
Ha sikerül kerítek pár nagy extra tövet még.

Ahhoz majd akkor kehet követ bontok :P

_________________
Kép Kép


2013. október 5., szombat 20:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
papó írta:
Nagyon kellett az a pár növény !!!

Tény valóság, de kötöttem az ebet a karóhoz, most meg ellágyultam, szerencsére :P
Tényleg sokkal jobb az összkép. Valahogy még a színek is jobban érvényesülnek.

A legnagyobb kihívás a mi hova kerüljön volt amúgy, eredetileg a nana nem ebben a medencében lett volna, de végül a legó így adta ki magát...

Ha sikerül kerítek pár nagy extra tövet még.

_________________
Kép


2013. október 5., szombat 20:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
papó írta:
Nagyon kellett az a pár növény !!!

Tény valóság, de kötöttem az ebet a karóhoz, most meg ellágyultam, szerencsére :P
Tényleg sokkal jobb az összkép. Valahogy még a színek is jobban érvényesülnek.

A legnagyobb kihívás a mi hova kerüljön volt amúgy, eredetileg a nana nem ebben a medencében lett volna, de végül a legó így adta ki magát...

_________________
Kép Kép


2013. október 5., szombat 20:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nagyon kellett az a pár növény !!!

Itlosz írta:
Tudom tudom, csak kicsit megcsúszott a szerkesztés :P

szóval a képek:

Kicsit elcsábultam az az igazság, így nem csak a gibbicepszekkel gyarapodott ma a medence. Viszont azt kell mondjam, hogy bár nem része a halak természetes életterének a növényzet, de sokat javított az összképen.

Kép

Kép

_________________
Kép


2013. október 5., szombat 19:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Tudom tudom, csak kicsit megcsúszott a szerkesztés :P

szóval a képek:

Kicsit elcsábultam az az igazság, így nem csak a gibbicepszekkel gyarapodott ma a medence. Viszont azt kell mondjam, hogy bár nem része a halak természetes életterének a növényzet, de sokat javított az összképen.

Kép

Kép

_________________
Kép Kép


2013. október 5., szombat 19:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Este van már... :D


2013. október 5., szombat 19:43
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
Eljött a nagy nap :D beüzemeltem az UV-t. Remélem most már csillapodni fog az alga.

UV kapcsán felmerült bennem egy kérdés, persze a boltban miért kérdeztem volna meg :ezkesz: Mehet ez 0-24-ben? Vagy le kellene limitálnom az üzemidőt?

Felbuzdulva a technikai újításon, nekiestem az algának így a nagyját letakarítottam a kövekről. Bevallom, így a munka végeztével nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet volt. Remélem nem rontottam vele a körülményeken. Mindenesetre csináltam egy nagy vízcserét.

Jött három új lakó is, három gibbicepsz. Igaz még kicsik, meg nem is láttam őket mióta bekerültek az akváriumba, de biztos vagyok benne, hogy nagy erőkkel nekiestek a megmaradt algának.

Este majd teszek fel képet, lesz egy kis meglepi. (Gábor nem ér lelőni a poént :P )

Mehet éjjel nappal az UV.
Tartom a számat ;)

_________________
Kép


2013. október 5., szombat 16:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Eljött a nagy nap :D beüzemeltem az UV-t. Remélem most már csillapodni fog az alga.

UV kapcsán felmerült bennem egy kérdés, persze a boltban miért kérdeztem volna meg :ezkesz: Mehet ez 0-24-ben? Vagy le kellene limitálnom az üzemidőt?

Felbuzdulva a technikai újításon, nekiestem az algának így a nagyját letakarítottam a kövekről. Bevallom, így a munka végeztével nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet volt. Remélem nem rontottam vele a körülményeken. Mindenesetre csináltam egy nagy vízcserét.

Jött három új lakó is, három gibbicepsz. Igaz még kicsik, meg nem is láttam őket mióta bekerültek az akváriumba, de biztos vagyok benne, hogy nagy erőkkel nekiestek a megmaradt algának.

Este majd teszek fel képet, lesz egy kis meglepi. (Gábor nem ér lelőni a poént :P )

_________________
Kép Kép


2013. október 5., szombat 16:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Még tart a sötétedés az akváriumban, de ha minden jól megy már csak egy hét.

De lassan mondhatom, hogy növényes az akvárium, így hogy nem kaparom le az algát a kövekről már látni ahogy bubizik. :shock: :lol:

A demasoni kicsik is megvannak anyukájuk arcában. azt mondjuk nem tudom mikor szabadulnak ki, de csak észreveszem majd. Arra mondjuk esély sincs, hogy kihalásszam mamit.

Egy meglepő dolog, hogy amíg fele ennyi hal volt az akváriumban addig megértettem, hogy hogy tudnak elbújni a kövek között, most, hogy a létszám 30 még mindig meg tudják oldani, hogy senki ne maradjon "fedél nélkül" amikor nyugovóra térnek.

_________________
Kép Kép


2013. szeptember 29., vasárnap 8:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: