Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 20:41



Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Következő
 A little piece of Lake Malawi 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
Megvolt a heti vízcsere, demasoni mama is jól van :D
Az alga egyre nagyobb teret hódít, de a halak rágcsálják a köveket. Legalább ők élvezik a dolgot, én már várom, hogy kész legyen a szer...
Az egyetlen pozitívum ezzel az algával, hogy itt egy sima szivaccsal le tudom törölni minden nemű erőfeszítés nélkül az egészet...

Jövő hét eleje Itlosz :(

_________________
Kép


2013. szeptember 2., hétfő 17:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Megvolt a heti vízcsere, demasoni mama is jól van :D
Az alga egyre nagyobb teret hódít, de a halak rágcsálják a köveket. Legalább ők élvezik a dolgot, én már várom, hogy kész legyen a szer...
Az egyetlen pozitívum ezzel az algával, hogy itt egy sima szivaccsal le tudom törölni minden nemű erőfeszítés nélkül az egészet...

_________________
Kép Kép


2013. szeptember 2., hétfő 17:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha minden zökkenőmentesen megy, akkor 21 nap múlva kis demasoni-k fognak úszkálni az akváriumban...

_________________
Kép Kép


2013. szeptember 1., vasárnap 13:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Igen , mire itt lesz a cucc , jönnek a halak is.

_________________
Kép


2013. augusztus 26., hétfő 20:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
papó írta:
Itlosz írta:
2-3ml? :shock:
hát én napi szinten adagolom a 18ml-t :o

ja meg lehet hogy a héten csütörtökön benézek a boltba, mert szükség lenne az anyagból utánpótlásra :oops: (kicsit elejtettem a flakont) meg akkor elhozom a fennmaradt demasoni sereget :P

Sajnos nincs a cuccból kb 2 hét múlva lesz újra készen.
Érni kell neki mint a kovászos uborkának :D
Rosszat nem tettél a 18 ml adagolásával , de az ugye csak a nagyon pár napos akváriumnál jogos .

hát még igazából alig egy hetes az akvárium, jó már másfél :P (már halak szempontjából)
de akkor most már visszveszem... húzza ki a két hetet, elvileg a mainganok, is akkor körül érkezik...

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 26., hétfő 20:27
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
2-3ml? :shock:
hát én napi szinten adagolom a 18ml-t :o

ja meg lehet hogy a héten csütörtökön benézek a boltba, mert szükség lenne az anyagból utánpótlásra :oops: (kicsit elejtettem a flakont) meg akkor elhozom a fennmaradt demasoni sereget :P

Sajnos nincs a cuccból kb 2 hét múlva lesz újra készen.
Érni kell neki mint a kovászos uborkának :D
Rosszat nem tettél a 18 ml adagolásával , de az ugye csak a nagyon pár napos akváriumnál jogos .

_________________
Kép


2013. augusztus 26., hétfő 20:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
2-3ml? :shock:
hát én napi szinten adagolom a 18ml-t :o

ja meg lehet hogy a héten csütörtökön benézek a boltba, mert szükség lenne az anyagból utánpótlásra :oops: (kicsit elejtettem a flakont) meg akkor elhozom a fennmaradt demasoni sereget :P

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 26., hétfő 20:15
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Itlosz írta:
Naív gondolatnak tűnik, de mennyi esélye van, hogy a halak vedlenek? :D

Persze nagyobb esélye van, hogy két pajti összeverekedett...találtam ma két yellow-t az egyiknek a farka előtt a másiknak a teste közepén van felsértve a pikkely.

Kezd kissé kaotikussá válni a helyzet, terjed a zöld alga, meg már itt ott találtam barna foltokat is. A víz is hártyás, bár azt már megszoktam. De majd lehet beruházok egy levegőztetőre...


(meg közben az etető is olcsóbbra fog sikerülni ha minden jól megy, csak kicsit tovább kell majd rá várnom, mert az alkatrészek Kínából jönnek)

Lehet egy új fajt adtam Neked melyek vedlenek.
Jakérem az evolúció :D
Hártya ellen nyomjál a cuccból amit adtam 2-3 ml egy hétig.
Rázva nem keverve ..

_________________
Kép


2013. augusztus 26., hétfő 20:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
Naív gondolatnak tűnik, de mennyi esélye van, hogy a halak vedlenek? :D

Persze nagyobb esélye van, hogy két pajti összeverekedett...találtam ma két yellow-t az egyiknek a farka előtt a másiknak a teste közepén van felsértve a pikkely.

Kezd kissé kaotikussá válni a helyzet, terjed a zöld alga, meg már itt ott találtam barna foltokat is. A víz is hártyás, bár azt már megszoktam. De majd lehet beruházok egy levegőztetőre...


(meg közben az etető is olcsóbbra fog sikerülni ha minden jól megy, csak kicsit tovább kell majd rá várnom, mert az alkatrészek Kínából jönnek)

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 26., hétfő 16:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. szeptember 16., vasárnap 7:12
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Miskolc
papó írta:
Itlosz írta:
A héten elhatároztam, hogy csinálok egy autómata etetőt. A tervek jól haladnak, ma már a programot is elkezdtem. A Mechanika még lehet problémát fog okozni, de hát az legyen a legkevesebb.
Már nagyjából összeválogattam mi fog kelleni a megvalósításhoz, egyedül a kijelző jelent most fejtörést... :S

Egyetlen apró probléma van, hogy balga módon megnéztem mennyiben van egy etető, és bár a sera-s kifutja nyolcból nekem már csak a vezérlő majdnem egy huszas...persze mert majdnem a legnagyobbat választottam, de majd meglátjuk kell-e, meg persze akkor már más vezérlés is mehet rá. Innentől ameddig a ki-/bemenetek engedik mehet a víz le eresztés felengedés, a táp adagolás meg ami szem szájnak ingere.

" vezérlő majdnem egy huszas "
De Te készítetted :D

pontosan ez az ok amiért nem gondoltam meg magam rögtön :D

meg ha ez a dolog még nem is megy, bármi másra is jó lehet :P
meg ha bejön ki tudja, lehet ebből fogok meggazdagodni XD :lol:

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 25., vasárnap 20:45
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: