Pontos idő: 2024. szeptember 28., szombat 16:23



Hozzászólás a témához  [ 196 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Következő
 54 literes kis sörös... 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 16., péntek 13:01
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Dánia - Skælskør
A fodrászati 12%-os is jó lehet ha higítom?


2012. szeptember 1., szombat 12:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Kerry írta:
6%-os hidrogén peroxidot nem használhatok fele mennyiségben?
Vagy esetleg nem lehet higítani valamivel?


De lehet, csak arra figyelj ne járj úgy mint én. Kiment a fejemből, hogy 20%-os oldatom van itthon és beletoltam az akiba a 3%-os adagolási mennyiséget, aminek meg is lett a megfelelő eredménye. Tanultam az esetből, ma már mindent felcímkézek itthon, mert meszesedik az agyam :ezkesz: A katasztrófa eredményét megnézheted a naplómban, ha visszakeresel.

Simán vízzel hígítsd fel a felhasználni kívánt mennyiséget és uccu neki.


2012. szeptember 1., szombat 11:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Vízzel higítsd.

_________________
KépKépKépKép


2012. szeptember 1., szombat 11:36
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 16., péntek 13:01
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Dánia - Skælskør
6%-os hidrogén peroxidot nem használhatok fele mennyiségben?
Vagy esetleg nem lehet higítani valamivel?


2012. szeptember 1., szombat 10:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 16., péntek 13:01
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Dánia - Skælskør
N-dee írta:
Mexx2 írta:
N-dee írta:
Arra figyelj nagyon, hogy ne ingadozzon a CO2 szint túlságosan és mindenhova egyenletesen eljusson.



Az ingadozást mi befolyásolhatja leginkább?


Például egy nem stabilan működő CO2 rendszer megbízhatatlan reduktorral vagy élesztős elven működő CO2 rendszerek amik a szoba hőmérsékletének megfelelően hol több, hol kevesebb CO2-ot tolnak a vízbe hiába van beállítva a tűszelep, más nyomáson és mennyiségben fog beérkezni a gáz a vízbe 26°C-on és más mennyiségben mondjuk 20°C-on. A nyári időszakban a párolgás okozta vízveszteségeket is érdemes inkább többször kisebb mennyiségekben pótolni, mint egyben több litert, mert ez is megrendezi a CO2 szint stabilitását becsülettel.


Nekem most épp egy nagynyomású rendszerem van reduktorral, mágnesszeleppel és diffúzorral.
Az ingadozás most nálam attól lett, hogy nagyobbra állítottam a mennyiséget, de eddig szerintem nem volt gond vele.
Minden esetre most megpróbálom kiírtani az algát, és megfelelő mennyiségű CO2-t adagolni, aztán meglátjuk hogyan tovább. ;)

KÖSZI MÉG EGYSZER A SEGÍTSÉGET!!!


2012. szeptember 1., szombat 10:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Mexx2 írta:
N-dee írta:
Arra figyelj nagyon, hogy ne ingadozzon a CO2 szint túlságosan és mindenhova egyenletesen eljusson.



Az ingadozást mi befolyásolhatja leginkább?


Például egy nem stabilan működő CO2 rendszer megbízhatatlan reduktorral vagy élesztős elven működő CO2 rendszerek amik a szoba hőmérsékletének megfelelően hol több, hol kevesebb CO2-ot tolnak a vízbe hiába van beállítva a tűszelep, más nyomáson és mennyiségben fog beérkezni a gáz a vízbe 26°C-on és más mennyiségben mondjuk 20°C-on. A nyári időszakban a párolgás okozta vízveszteségeket is érdemes inkább többször kisebb mennyiségekben pótolni, mint egyben több litert, mert ez is megrendezi a CO2 szint stabilitását becsülettel.


2012. szeptember 1., szombat 10:30
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
N-dee írta:
Arra figyelj nagyon, hogy ne ingadozzon a CO2 szint túlságosan és mindenhova egyenletesen eljusson.



Az ingadozást mi befolyásolhatja leginkább?

_________________
K.Tamás


2012. szeptember 1., szombat 10:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Kerry írta:
inkább annak is az alsó határa felé kellene terelnem...
Jól gondolom?


Úgy-úgy később, ha már jobban megerősödött a növényzet és van egy ereje teljében lévő szűrésed, akkor majd nyugodtan nyomhatsz feljebb a CO2 szinten, sőt egy idő után kell is, mert olyan tempót tudnak diktálni a gazok, hogy igénylik is rendesen :) Arra figyelj nagyon, hogy ne ingadozzon a CO2 szint túlságosan és mindenhova egyenletesen eljusson. Éjszakára akár egy levegőztetést is benyomhatsz az akiba, ezzel is rásegítesz a pH növekedésére és egyben a bacik fejlődésére. A világítás felkapcsolása előtt viszont legalább 1.5-2 órával kapcsoljon be a CO2, hogy a fényár kezdetére nagyjából optimális legyen már a CO2 szint.


2012. szeptember 1., szombat 9:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 16., péntek 13:01
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Dánia - Skælskør
N-dee írta:
Kerry írta:
De igazából inkább az ok érdekelne, és ha meg van, akkor esetleg változtatni valamin.


Szia!

Amiket papó írt makro/mikro ügyben, azokat kiegészíteném még egy lehetséges okkal: KH: 8-9, pH: 6,9-7,0

Ez Staghorn, aminek a kiváltó oka valóban lehetne az alacsony CO2 szint is(mint szinte mindegyik algáé, ugyanis ezt a legegyszerűbb rájuk kenni :) bár inkább az ingadozása szokott lenni a kiváltó ok, sem mint a mértéke). Ebben az esetben szerintem, viszont pont az ellenkezője. Teljesen felesleges a plafonon járatni a CO2-ot egy olyan akváriumban, ahol ennyi még csak a növények fejlettségi szintje...plus még Carbo is mellé :?: Ettől nem fognak egy centivel sem többet nőni mint, ha mondjuk egy egészséges 15-20mg/l környékére normális eloszlatásban, stabilan lenne beállítva a CO2 és akkor még a bacik is szaporodnának a szűrődben.

Szóval ez a CO2 mennyiség OK lehet egy már jól beállt, dús növényzetű akváriumban(bár én még ezekbe sem szoktam ennyit tolni), de ide teljesen felesleges, mert jelen pillanatban több kárt teszel vele, mint hasznot. Teljesen elég lenne egy 7.2 körüli pH ebben a stádiumban, ez 15-20mg/l CO2-ot feltételezne a 8-9 kH esetén és ekkora pH mellett már a lebontó baktériumok is optimálisan tudnak szaporodni és regenerálódni. Szóval nem csak a növényeket kell növeszteni, hanem a bacikat is egyben, ha nem akarsz algát, de ez csak az arany középúttal lehetséges az elején. Később, ha már dúsult a növényzet és a bacik is alig férnek el a szűrődben, lehet tolni neki a CO2-ot jobban, bár én 20-25mg/l-nél többet feleslegesnek tartok akkor is.

Türelmesnek kell lenni, amíg nem érnek el a növények egy bizonyos fejlettségi szintet és mennyiséget, illetve a szűrés sem igazi még, addig mindig is lesznek kisebb-nagyobb alga támadások. Mindenkinél így van ez, aki pedig nem ezt állítja, az maximum letagadja 8-)


Köszönöm N-dee Neked is a segítséget és az építő kritikát!
Visszaveszem a CO2-t, és belövöm a 7,2-re ha sikerül.
Ugyan gondoltam, mivel még kezdeti stádiumban van az akvárium, hogy sok lehet a CO2, viszont igyekeztem a táblázat szerinti zöld mezőben tartani az értékeket (amit eddig optimálisnak hittem), de a szavaidból ítélve inkább annak is az alsó határa felé kellene terelnem...
Jól gondolom?


2012. szeptember 1., szombat 9:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 16., péntek 13:01
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Dánia - Skælskør
papó írta:
Gondolom , hogy Nálatok is az első patikában lehet kapni , mert gargarizálásra is használják -toroköblítésre - gyógyszerként.
Biztosan ott is fillérekbe kerül.
Ez a fajta alga a nem elsősorban a fény miatt , hanem a vízben lévő nem egyenletes mennyiségű mikro tápanyagoktól,és az algák számára hozzáférhető nitrogén és foszfor mennyiségétől függ. Ha nincs elég ezekből, akkor hiába van sok fény nem tudnak elszaporodni.


Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot, kicsit így világosabb a dolog. Persze azért még nem tudnám úgy csinálni, hogy az tökéletes legyen, és valószínűleg legközelebb is így lesz, de majd jobban figyelek.

papó írta:
Amano bácsi nem véletlenül nem adagol az akváriumba csak mikrókat mivel nincs ill nagyon alacsony a nitrogén és a foszfor kevés az esély az algásodásra.
Mi pedig első perctől nyomjuk a makrókat , de ennek mint láthatod meg is van a kockázata.
Igaz , az eredmény nagyon hamar látványos tud lenni.
Mikor az ötödik növényesedet indítod nem lesz ilyen probléma , hiszen már 1 szálnál is egyből tudsz reagálni.


Ha ezt tudom, vagy egy kis fogalmam van róla, akkor biztos nem nyomom az első perctől.
Bár így is mások ajánlása miatt adagolom az elejétől.
Az a baj, amit Neked is mondtam amikor találkoztunk, hogy nincs egy könyv amiből ezeket a dolgokat meg lehetne tanulni.
A netről meg összeolvasni eltart egy darabig. :)
Mindig tanul az ember... :ugeek:


2012. szeptember 1., szombat 9:24
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 196 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron