Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 22:43



Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő
 54 liter újraindítva 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Mexx2 írta:
zsotyi írta:
kettő carbó kettő víz ;)
A szűrés?Hát,sztem kevés lesz ekkora akihoz,de cáfoljanak meg akiknek ment ekkorával 54 literes aki algamentesen.Ha már belső szűrő(én inkább külsőre szavaznék),akkor egy power head,szivacsszűrővel kombinálva.Az nagyságrendekkel több biológiai szűrőfelületet ad,mint egy ilyen pici dobozolt szűrő.
Ilyenre gondoltam:
http://www.akvapotreby.com/fotky7226/fotos/_vyrn_3003DSC00577.jpg



Ha jól tudom akkor papónak a kis akváriuma is hasonló méretű, de lehet, hogy az inkább 30 liter körüli.
De ő akasztóssal szűri.

25 liter és az akasztós matrixal van töltve.

_________________
Kép


2013. december 27., péntek 19:12
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
zsotyi írta:
kettő carbó kettő víz ;)
A szűrés?Hát,sztem kevés lesz ekkora akihoz,de cáfoljanak meg akiknek ment ekkorával 54 literes aki algamentesen.Ha már belső szűrő(én inkább külsőre szavaznék),akkor egy power head,szivacsszűrővel kombinálva.Az nagyságrendekkel több biológiai szűrőfelületet ad,mint egy ilyen pici dobozolt szűrő.
Ilyenre gondoltam:
http://www.akvapotreby.com/fotky7226/fotos/_vyrn_3003DSC00577.jpg



Ha jól tudom akkor papónak a kis akváriuma is hasonló méretű, de lehet, hogy az inkább 30 liter körüli.
De ő akasztóssal szűri.

_________________
K.Tamás


2013. december 27., péntek 19:00
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Remélem mások is tanácsolnak. Egyébként holnap vízcserénél azt megpróbálom hogy a (jelenleg ugye a hátlapról az előlapra nyomódó vizet megfordítom, hogy a kiáramló víz az oldalsó laptól a másikig tartson, tehát az akvárium teljes hosszában, mert ahogy most van, lehet hogy az akvárium tulsó vége pangó marad). Nem tudom ez mennyiben befolyásolhatja a dolgokat.


2013. december 27., péntek 18:59
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
kettő carbó kettő víz ;)
A szűrés?Hát,sztem kevés lesz ekkora akihoz,de cáfoljanak meg akiknek ment ekkorával 54 literes aki algamentesen.Ha már belső szűrő(én inkább külsőre szavaznék),akkor egy power head,szivacsszűrővel kombinálva.Az nagyságrendekkel több biológiai szűrőfelületet ad,mint egy ilyen pici dobozolt szűrő.
Ilyenre gondoltam:
http://www.akvapotreby.com/fotky7226/fotos/_vyrn_3003DSC00577.jpg

_________________
,


2013. december 27., péntek 18:57
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
zsotyi írta:
Hát a 4ml sztem elég lesz a legfertőzöttebb helyekre.Időközben kinagyítottam a képet,látom a bal szélen a (bacopa,vagy lizinka?) növényen a kezdődő algát.Talán ecset,talán staghorn,talán oedogonium kezdemény,még megfogható.
Szűrésen,lehet javítanod kell majd,... ;) Az intenzív áramlat legalább annyira rossz,mint a pangó részek.Csak hogy bonyolítsuk a dolgot.Esetedben inkább a szűrés hatékonysága lesz a gyenge pont.


Bacopán jól kivehető igen. Talán ott látszik miről van szó igazán.
Akkor a 4ml-es adag az úgy fog kinézni, hogy 2 ml carbo és 2 ml víz. Vagy 2 ml carbóhoz 4 ml víz és összesen így 6 ml lesz a kapacitás?
Nem tudom, hogy a szűrésen hogyan lehetne jelen állás szerint javítani.


2013. december 27., péntek 18:47
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Hát a 4ml sztem elég lesz a legfertőzöttebb helyekre.Időközben kinagyítottam a képet,látom a bal szélen a (bacopa,vagy lizinka?) növényen a kezdődő algát.Talán ecset,talán staghorn,talán oedogonium kezdemény,még megfogható.
Szűrésen,lehet javítanod kell majd,... ;) Az intenzív áramlat legalább annyira rossz,mint a pangó részek.Csak hogy bonyolítsuk a dolgot.Esetedben inkább a szűrés hatékonysága lesz a gyenge pont.

_________________
,


2013. december 27., péntek 18:45
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
http://indafoto.hu/furuka/akvarium

Az újabb utolsó 3 kép, a szűrőmről készült. A korábbi hozzászóláshoz reagálva, ha erről volt szó. Nem tudom hogy a befújás erőssége mennyiben befolyásolja az algásodást, illetve hogy akkor ebben az állásban, hogyan tudom befolyásolni azt, mert nem találtam még olyan dolgot a készüléken amivel tudnám szabályozni az erősséget.


2013. december 27., péntek 18:43
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
zsotyi írta:
Nem,nem!!
Egy nap egyszerre csak 2ml carbo,4ml-re higítva.Többet nem szabad aznap.Amennyire jut-jut.Többit másnap.Ha tisztességesen orrbalököd az algát(itt inkább a lassú,minél vékonyabb tűből,hosszabb ideig történő"bepermetezés" a lényeg) annál biztosabb,hogy kifekszik az ecsetalga.
Szóval naponta 2ml a max.Kezelés végén visszaállni a napi rutinra.


Értem :) Akkor holnap közbejön egy vízcsere, legalább akkor az üveget szépen áttörlöm óvatosan tiszta törlővel. Illetve akkor ilyen adagokba csinálom az algát. Nagyjából mennyi területetre, levélre elég ez a dózis? Mert sok helyen látok ilyet, nem tudom hogyan osszam meg. Eléggé tapasztalatlan vagyok ilyen téren, illetve növényezés terén, ezért is "izgulok" nem akarom hogy nagyon elszaporodjanak, vagy elvesztegessem az időmet.


2013. december 27., péntek 18:36
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Nem,nem!!
Egy nap egyszerre csak 2ml carbo,4ml-re higítva.Többet nem szabad aznap.Amennyire jut-jut.Többit másnap.Ha tisztességesen orrbalököd az algát(itt inkább a lassú,minél vékonyabb tűből,hosszabb ideig történő"bepermetezés" a lényeg) annál biztosabb,hogy kifekszik az ecsetalga.
Szóval naponta 2ml a max.Kezelés végén visszaállni a napi rutinra.

_________________
,


2013. december 27., péntek 18:35
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Sajnos akárhogyan próbálkoztam a fotózással nem nagyon jelenik meg a képeken az, amit én szabad szemmel látok. Ezt az arányt megtartva akkor, annyiszor csináljam ezt míg minden helyen le nem fecskendeztem az algát gondolom. Illetve akkor vízcsere előtt vagy után csináljam ezt?


2013. december 27., péntek 18:31
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron