Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 20:40



Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
 54 liter újraindítva 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Nemsoká mutatom a képeket. Ahogy látom több helyen is jelen vannak ezek az algák, az üvegen is jelen vannak, de még csak kis mennyiségben. Holnap következne a vízcsere. A carbot ha rájuk fecskendezem, mivel alapból 1 ml-t lehet adagolni gondolom nem jó ha nagy mennyiségben jelen lenne a vízben. Ha megcsinálom a fecskendezést stb. utána csináljam a vízcserét? Esetleg egy 50%-ost és akkor az üvegről pedig puha papírtörlővel le tudnám törölni?


2013. december 27., péntek 17:45
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
https://drive.google.com/file/d/0B0mhJN ... sp=sharing

Így áramlik be a víz. Ebből a képből talán látható.


2013. december 27., péntek 17:32
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Nem akartalak összezavarni,félre ne érts!Ha úgy hozza az időbeosztásod,nyugodtan adagold a carbot amikor tudod,annyira nem törvényszerű az adagolás,hogy pár órán múlna a siker.Akkor már megette a fene.Soha,egy tudományos teszt nem készült,hogy pont 6 óra alatt bomlik le az összes carbo a vízben.És arra sem,hogy melyik növény,mikor és hogyan építi be magába a szenet.Ezért érdekes sport ez az akvakertészet. :)

_________________
,


2013. december 27., péntek 17:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
egy fotó esetleg, ecset algád van szerintem ha van beömlőd rakj elébe szivacsot hogy gyengébben áramoljon a viz és carbot neki ,kitartás ha ügyes vagy elmúlik 8-)


2013. december 27., péntek 17:22
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Köszönöm szépen a válaszokat!

Megpróbálom most akkor, hogy a világítás bekapcsolása előtt adagolom a liquid carbot. Azért lenne ez a kérdés fontos a számomra, ugyanis most a vizsgaidőszakban gyakorlatilag szinte bármikor be tudom adagolni a nap folyamán az adagot. Így ha optimálisabb a világítás kapcsolása közelében akkor azt fogom alkalmazni. Azonban iskola időszak alatt, én reggel 6 órakkor távozom otthonról, tehát csak ekkor tudom beadni, a világítás azonban délután 14 és 22 óra között működik, ugyanis a család és én is többnyire este tudjuk azt nézni.

Holnaptól akkor kipróbálom hogy mondjuk olyan 12-13 óra körül adagolom a világítás előtt 1 órával.

Néhány növényen még mindig van egy csepp kis meszesedés, gondolom ez még azért van mert kb. 1 hete adagolom a liquid carbot, illetve akkor a fentebb leírt tények is befolyásolhatják ezek szerint. Illetve mintha néhány levélen, főként az egyik Crypto-nál mintha kis szőrszál szerű képződmények lennének a levelen, ez mitől lehet illetve miért lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. december 27., péntek 17:15
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Egy másik fórumon beszélgettünk kertész kollégákkall a növények co2 fixálásáról.A legnagyobb ismereteink a szabadföldi növények terén vannak ebben a kérdéskörben.Ugye ott léteznek a c3-as, c4-es és a CAM típusú növények.Ez utóbbiak pl. éjjel kötik meg a szenet,de vannak kutatások arra is,hogy valamilyen formában,ugyan korlátozottan,de képesek a C3-as,C-4es növények is éjjel fixálni.Magyarán: éjjel minden növény fixál CO2-t, nappal viszont nem mind. :geek:
Az egészet csak azért okoskodtam ide,mert talán nem akkora gond a reggeli carbo adagolás(ha máskor nem valósítható meg),ha elképzelhető,hogy a sötét fázisban is meg tudnak kötni valamennyi szenet a vizinövények.Persze ilyen irányú kutatásról még nem hallottam,ezek az ismeretek szárazföldi növényekre vonatkoznak.
Dr.Szita Géza tanár úr is hasonló elvet követ,amikor a szódavíz adagolását az esti órákban javasolja.http://www.akvariummagazin.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=183:gk-hat-az-akvum-bioli-egyensra&catid=25:ltals&Itemid=154

Tudom ezek a tézisek erősen borítják a nappali co2 adagolásról szóló ismereteinket,de ha a szárazföldi növényeknél ez van,akkor a víz alatt is lehetnek meglepetések,főleg,hogy nagyja növényanyagunk itt is ott is képes megélni....Jó lenne erről egy kutatás.

_________________
,


2013. december 27., péntek 15:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A carbot jobb lenne minnél közelebbi időben adni a világítás felkapcsolásához,mert úgy rémlik hogy ezek a carbo fopyadékok 6 óra alatt elbomlanak.Namármost elegendő fény nélkül a növények nem fogják tudni felhasználni.Bubizást nagyon minimálisan tapasztaltam a növényeimen,de csak a Liqui carbo használatánál.Használtam az Easy carbot is,annál nem.De nem kell nagyon nagy bubizást elgondolni,csak egy két szál növényen volt picike kis bubik,összességében abszolúte nem.látványos és nem számottevő volt.


2013. december 27., péntek 14:53
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Köszönöm az újabb ötletet!

A másik az lenne, hogy a liquid carbo-t jelenleg reggelente adagolom, az nem probléma, hogy a világításom viszont csak délután 2-kor kapcsol be? Nem lenne optimális akkor beadni?
Illetve, hogy ennek a használata mennyi idő után fejti ki a hatását?
Ebben a low-tech kiszerelésben fogok-e én is tapasztalni oxigén buborékokat a növényeken, vagy ezt ne is várjam, hiszen az csak komoly felszerelés mellett van jelen?
Ismét köszönöm a segítségeket :)


2013. december 22., vasárnap 17:12
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
furuka írta:
Illetve a másik kérdésem, hogy sajnos a növényekkel elég sok csiga került be az akváriumba. Ezekkel kell-e valamit kezdenem (vízcserénél igyekeztem kiszedni őket amennyit tudtam, de még így is van) vagy nem muszáj?


Van csigaevő csiga ami szépen lassan kipusztítja a növényekkel behurcolt csigákat.

_________________
K.Tamás


2013. december 22., vasárnap 12:21
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Rendben köszönöm :)


2013. december 21., szombat 21:58
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: