Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 18:41



Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
 54 liter újraindítva 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Köszönöm. És valahogy valamilyen házi praktikával lehet melegíteni a vizet? Letakarni törölközővel vagy nem is tudom? Vagy esetleg várjam meg, hogy így fűtés mellett meddig megy le minimum?


2014. február 17., hétfő 20:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
furuka írta:
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mi az a minimum vízhőfok amit még elviselnek az Amanda lazacok és az Ékfoltos razbórák?
Sajnos kiment az akváriumi fűtőm. Pontosabban jó csak ha megy akkor felnyomja a vizet 29-30 fokra is akár, vagy pedig nem érintkezik és nem megy ez a két verzió van. Most sehogy sem akar érintkezni. A vízhőfok jelenleg olyan 25 fok. Gondolom az este hűlni fog lefele. Napközben megy a fűtés a házban nem tudom ez mennyire tudja majd befolyásolni. Mit lehet tenni? Milyen árban mozognak fűtők, amik árban is jók azért. Köszönöm a segítséget.

21- 22 fokig nem lesz gond.

_________________
Kép


2014. február 17., hétfő 20:41
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mi az a minimum vízhőfok amit még elviselnek az Amanda lazacok és az Ékfoltos razbórák?
Sajnos kiment az akváriumi fűtőm. Pontosabban jó csak ha megy akkor felnyomja a vizet 29-30 fokra is akár, vagy pedig nem érintkezik és nem megy ez a két verzió van. Most sehogy sem akar érintkezni. A vízhőfok jelenleg olyan 25 fok. Gondolom az este hűlni fog lefele. Napközben megy a fűtés a házban nem tudom ez mennyire tudja majd befolyásolni. Mit lehet tenni? Milyen árban mozognak fűtők, amik árban is jók azért. Köszönöm a segítséget.


2014. február 17., hétfő 20:35
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
papó írta:
Nyomd bele az 50 literre való mennyiséget.
Fűtőnek szóljál hogy tegyen rá pár lapáttal 28 fokig.


Oké, beadtam. Jelenleg is olyan 26-27 fokon a víz. Holnap akkor bemegyek egy másik parakillért. Köszönöm a segítséget. Remélem nem lesz gond.


2014. február 5., szerda 20:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nyomd bele az 50 literre való mennyiséget.
Fűtőnek szóljál hogy tegyen rá pár lapáttal 28 fokig.

_________________
Kép


2014. február 5., szerda 20:36
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
papó írta:
furuka írta:
Sziasztok!

Sikeresen beszereztem 2 ancit, akik azóta serényen dolgoznak, a korábban említett dolgok szinte már el is tűntek. Ma csináltam vízcserét és most etetésnél észrevettem, hogy az Amanda lazacokon (a törpe ékfoltos razbórákon nem látom) fehér pontok vannak. Nem tudom, lehet hogy az ancik hoztak be valamit a vízbe. Gondolom, hogy valamilyen külső fertőzés, darakór esetleg?
A kérdésem az lenne, van itthon egy Parakill Turbó nevű szerem, ezt be adhatom-e a vízbe?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Gondolom vagy Oodinium vagy darakor.
Mindegyikre jó lesz a Parakill turbó.
Ha tudod meg kellene emelni a víz hőmérsékletét 28 C környékére.
Ma töltsd be az előírt mennyiséget , holnap -holnapután fél fél adagot , majd víz frissítés a negyedik napon.


Itthon most egy kósza 50 literre megfelelő mennyiség van, most akkor ezt nyomjam bele, vagy ezt osszam el?
Holnap járok Debrecenbe, ha ma benyomom az egészet, akkor tudok-e venni nálatok is 50 literes kiszerelést, hogy azt elosszam fél-fél adagra?


2014. február 5., szerda 20:28
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
furuka írta:
Sziasztok!

Sikeresen beszereztem 2 ancit, akik azóta serényen dolgoznak, a korábban említett dolgok szinte már el is tűntek. Ma csináltam vízcserét és most etetésnél észrevettem, hogy az Amanda lazacokon (a törpe ékfoltos razbórákon nem látom) fehér pontok vannak. Nem tudom, lehet hogy az ancik hoztak be valamit a vízbe. Gondolom, hogy valamilyen külső fertőzés, darakór esetleg?
A kérdésem az lenne, van itthon egy Parakill Turbó nevű szerem, ezt be adhatom-e a vízbe?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Gondolom vagy Oodinium vagy darakor.
Mindegyikre jó lesz a Parakill turbó.
Ha tudod meg kellene emelni a víz hőmérsékletét 28 C környékére.
Ma töltsd be az előírt mennyiséget , holnap -holnapután fél fél adagot , majd víz frissítés a negyedik napon.

_________________
Kép


2014. február 5., szerda 20:26
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Sziasztok!

Sikeresen beszereztem 2 ancit, akik azóta serényen dolgoznak, a korábban említett dolgok szinte már el is tűntek. Ma csináltam vízcserét és most etetésnél észrevettem, hogy az Amanda lazacokon (a törpe ékfoltos razbórákon nem látom) fehér pontok vannak. Nem tudom, lehet hogy az ancik hoztak be valamit a vízbe. Gondolom, hogy valamilyen külső fertőzés, darakór esetleg?
A kérdésem az lenne, van itthon egy Parakill Turbó nevű szerem, ezt be adhatom-e a vízbe?
Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. február 5., szerda 20:22
Profil

Csatlakozott: 2013. december 15., vasárnap 17:11
Hozzászólások: 71
Köszönöm szépen!
Igyekszem akkor minél hamarabb beszerezni őket :)


2014. január 28., kedd 21:39
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
furuka írta:
Ők ugye alganyaló halak? Kettő elég lenne 50 literre?

Igen elég és minél kisebb legyen.

_________________
Kép


2014. január 28., kedd 21:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 133 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: