Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 10:40



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
 50L-es projekt 
Szerző Üzenet
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Sziasztok !

Eljutottam a harmadik próbálkozásomig. Idő közben szívtam magamba némi "tudást" a siker érdekében.
Az első két növényes akváriumom vagy próbálkozásom gyászos véget ért.
Talán most tartok ott, hogy meg merem a harmadikat mutatni anélkül, hogy leégne a pofámról a bőr.
Lehet hogy barkácsolásban jó vagyok, de akvakertésznek elég hitvány. Esztétikai érzékem pedig végképp
nem sok van, hogy szép is legyen, ami elkészül. Koránt sem vagyok elégedett... pláne nem értem a projekt
végéhez, de már meg merem mutatni. :)

Az akvárium méret 35 x 35 x 43cm. Nettó kb. 52 liter. 6-os üvegből.
A világítás 2db 20W-os Osram Dulux Pro kompakt energia takarékos izzó.
6500K színhőmérséklet és összesen 2400 lumen. E27-es foglalat és várhatóan 10.000 óra élettartam.
A búra egyedi építésű direkt erre az akváriumra. Nem túl szép, de nekem jó.
Napi 8 órát megy 7:00-15:00-ig.
A fűtés egy 50W-os automata fűtő 26 fokra kalibrálva.

Kép

Kép

Kép

Kép

A táptalaj Tropcia Substrate és erre került ha jól emlékszem 6-7 liter Ista Plant Soleil talaj.
Néhány bazalt rög és erre került egy Red More fa némi főzés és áztatás után.
A koncepció ebből kifolyólag nem is volt túl bonyolult.

Kép

Kép

A szűrés kezdetben egy EHEIM AQUABOSS akasztós szűrővel akartam megoldani, de időközben sikerült vásárolnom egy EHEIM Prof. II.-es 3 rekeszes szűrőt
teljes szűrőtöltettel, apró pénzért. Ezért az utóbbit megkapta a low tech 110-es aksim, annak az aksinak az EHEIM 2213-as szűrőjét pedig ez az új növényes.
Tehát a szűrő egy EHEIM 2213 lett Sera Siporax, szivacs és perlon töltettel. A Siporax ebből 2.5 liter.
A szívó ág 13-as üvegből készült. A szívó kosár egy barkácsolt elem. Garnéla biztos. :)

Kép

A nyomó ágra egy kéztől vásárolt 13-as gömb Lilly Pipe került. Láthatóan nem gyári, de elvégzi a dolgát.

Az üzembe helyezés dátuma 2013.07.02.
A feltöltéshez sima pihentetett csapvizet használtam.
Seria Bio Nitrivec ment adagolás szerint majd napi leosztásban az első héten végig.
A széndioxid adagolás kezdettől fogva a szódabikarbónás DIY CO2 szettel történt a nap 24 órájában.
Kb. 2.5 másodperc / buborék. Ellenőrzésre ISTA CO2 tartós teszt az akváriumban.
Beoldás ISTA 3in1 diffúzorral.

Kép

Kép

Kép

Kép

A növényeim teljes egészében egy akvarista társam akvárium átalakításából, ritkításából származnak.
Sajnos elég kevés volt kezdetben. Kopár látványt nyújtanak a képek. Ráadásul tárolnom is kellett őket és eléggé megviselte őket ez a procedúra. Későbbiekben vettem hozzá még üzletben is.
A tápozás az első 3-4 hétben fél adag Tropicalfish Micro és Macro folyékony táp, napi szintre lebontva. Mellette megelőző jelleggel fél adag Liqui Carbo. Lakók 2 hét után néhány RC, Sakura és egy kis anci.
Vízcserék heti 40-50% pihentetett Neptun antiklórral kezelt csapvíz vasárnaponként. Ez van, ezzel kell gazdálkodni. Ezeken a napokon nem volt tápozás, csak némi Nitrivec.
2 hét után jelentkezett egy masszívabb barna algásodás. Ezt éjjeli levegőztetéssel pár nap alatt lenyomtam. A 3. héttől az ecset alga kezdett néhány ágon és levélen teret nyerni. Célirányos Liqui Carbo ráfújással felvetem vele a küzdelmet. Körülbelül 1 hete adta föl az ecsetalga a harcot.
Mostanra járok a második töltet szódabikarbónás CO2 palack kb. felénél.
Az Elatin növény lassan kezdett fejlődni, de mostanra láthatóan teret hódít.
Indiai vízcsillaggal próbálom besűríteni a hátteret, de marha gyorsan nő. Minden héten lehet kurtítani.

Kép

Kép

Kép

Kép

Időközben az állandó CO2 adagolás miatt, éjjelente egy időkapcsolóval 3 óra időtartamban levegőztetek.
Az élőlényeknek is könnyebbség és a szűrőbaciknak se jön rosszul. Ezt egybe kötöttem egy éjszakai vízfelszíni hártya leválasztással, egy ilyen kis DIY Cseh légemelős lehúzó kütyüvel, ami a szívó csőhöz van kötegelve.

Kép

Kép

Az élőlények repertoárja bővül 1 algázó gébre, 2 darázsgébre, 5 Werneri-re, 1 kis róka algázóra és egy sepregető garnélára. Egyenlőre hetek óra mind jól van. Köszönik.
Időközben az ISTA CO2 diffúzor kikerült a vízből és egy külső DIY reaktor, illetve benne egy DIY CO2 difi került beépítésre. A fűtő szintén kívülre került egy külső elembe.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Így állok most a 11. hét végén.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


2013. szeptember 15., vasárnap 17:35
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron