Pontos idő: 2024. október 1., kedd 10:24



Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Következő
 182liter „biotop” halas próbálkozás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Milyen homokra gondoltál?Mert nekem van kvarc(sóskuti szűrőhomok :D ) az akiban ,ami ugye most kijön ,kb 7kg a többi kb 10kg a zsákban!Ha kell oda adom, én csak kb 2 kg tartok meg belőle.

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. március 29., csütörtök 21:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Kitartást Daníí ,eljön majd a rendesen indítása is az akváriumnak,és addigra összeáll minden fejben (és remélhetőleg pénzben is),addigra remélhetőleg már az enyém is megerősödik annyira,hogy viszonozni tudom a te segítségedet ;)
Türelem 182 liter ryuboku -t terem 8-) :mrgreen:


2012. március 29., csütörtök 21:00
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Igazából mivel full restartot akarok így, táptalaj/homok, első körben növények( sp. japan, hc valami kis előtérnek, crypto féle a fa tövébe meg talán rotala stemnek, egy kis moha ide-oda) akkor az eheim pumpának egy szűrőház vagy egy pvc előszűrő, ki/befolyók a víz ellátás miatt, sajna így összeírva nem sok csak az akvárium mérete ~a 182 liter miatt alaphangon 5liter táptalaj, 20-25liter homok a domb kialakítása miatt jó pár cserép növény szóval az anyagiak hiányoznak. :) De kedvesek vagytok nagyon :oops: :smaci: ezért szeretem ezt a fórumot. :)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. március 29., csütörtök 20:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
myk74 írta:
Mindenki küld neki valamit,és örökre a rabszolgánk lesz! :mrgreen:
Írj egy listát pontosan mi hiányzik(növény,hal stb)hátha van feleslegben valakinek. ;)



Én elsőként felajánlom egy általam készített külső reaktort :buksi: :pápá: aztán majd még szétnézek mim van.

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2012. március 29., csütörtök 20:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Mindenki küld neki valamit,és örökre a rabszolgánk lesz! :mrgreen:
Írj egy listát pontosan mi hiányzik(növény,hal stb)hátha van feleslegben valakinek. ;)

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. március 29., csütörtök 20:16
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
atis70 írta:
Daníí írta:
Sajnos eléggé lenulláztam magam az új akvárium projecttel( bánom is, hogy eladtam a régit),ja! és még a co2 palackom is kifogyott közben így ezeket a terveket sajnos gyakorlatba nem tudom még megvalósítani addig amíg a nyári munka szezonja meg nem kezdődik és el nem járok dolgozni.


Srácok!!!!!!! Dobjunk össze egy kis pénzt Danii aksiának beinditására :pápá: :buksi: :D :D


Kedves ajánlat csak sajnos nem kis összeg kéne. De most már türelmes vagyok meg addig is tökéletesítem a terveket, igazából abba se vagyok biztos, hogy ez az elrendezés marad :) semmi se biztos még :)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. március 29., csütörtök 20:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
Daníí írta:
Sajnos eléggé lenulláztam magam az új akvárium projecttel( bánom is, hogy eladtam a régit),ja! és még a co2 palackom is kifogyott közben így ezeket a terveket sajnos gyakorlatba nem tudom még megvalósítani addig amíg a nyári munka szezonja meg nem kezdődik és el nem járok dolgozni.


Srácok!!!!!!! Dobjunk össze egy kis pénzt Danii aksiának beinditására :pápá: :buksi: :D :D

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2012. március 29., csütörtök 20:08
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Sziasztok!
Most van egy kis időm így leírom a dolgokat.
A project nem igazán alakult az elmúlt 1hónapban főként azért mert a szobámat kicsit felújítottuk parketta csere, tapétázás új bútorok és még sajnos nem értük a végéhez így az akváriumhoz se készült még el a tető. A szobámról ennyit röviden, az akvárium már végleges helyén van így azzal tudnék haladni, de sajnos elkövettem egy hatalmas hibát ami miatt igazi növényes már nem lesz belőle hanem kell majd neki egy restart idővel. Szóval ott tartottam,ahogy tudjátok 1 hónapja kb, meglett az üveg és a bútor felkerült a helyére és elkezdtem berendezni, berendezés közben derült ki, hogy a szűrő anyagos talaj emelés sok lesz így azt berendezés közben távolítottam el aminek eredménye, hogy a homokban bele került a lávakő/kerámia gyűrű egy része, ennek eredménye hogy a fákat nem sikerült normálisan megállítani. A kövek elrendezése se tetszett így rá pár napra rávettem magamat és pakolgattam rajta eredménye, hogy még jobban nem tetszett…akkor úgy voltam vele nem foglalkozok vele úgyis kerül bele még 10-15liter talaj…teltek a hetek a tető még sehol elkezdtem a szűréssel foglalkozni…igazatok lett kevésnek tűnik az egy atman szűrő így a eheim pumpát levettem az atmanról és külön raktam be 2000/h állítva ami már eléggé átforgatja az akváriumot de az akváriumot csúfítja. Arra jöttem rá, hogy idővel kap egy szűrőházat pár üveg kifolyót és úgy fog üzemelni külön így már elégnek kell lennie. Sajnos eléggé lenulláztam magam az új akvárium projecttel( bánom is, hogy eladtam a régit),ja! és még a co2 palackom is kifogyott közben így ezeket a terveket sajnos gyakorlatba nem tudom még megvalósítani addig amíg a nyári munka szezonja meg nem kezdődik és el nem járok dolgozni..azért apránként mindent alapanyagot beszerzek, de messze még a normális restart mert ezt már szeretném egy szépen átgondolt növényes akváriumnak. De ezen idő alatt se akarom üresen nézni az akváriumot így az akvárium egy ideig „paludáriumként fog szolgálni” alul egy nagy garnéla lak pár igénytelen növény felülre még nem tudom milyen növény, de főként amiatt akarom a paludáriumot mert van egy tarisznyarákom aki mostanság egy kis medencében szorong így ideiglenesen megkapná a nagy akváriumot lakhelynek aztán meglátjuk, hogyan tovább röviden tömören ennyi, elnézést ha kicsit összevisszaság a dolog csak gyorsan most leírtam ami eszembe jutott. Ha valami nagyobb fejlemény lenne azt persze naplózom és lassan elő veszem a fényképező gépet is megörökíteni a dolgokat.
További szép estét.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. március 29., csütörtök 19:58
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
DeKol írta:
Szia Dani!

Rég írtál az akváriumról.Valami fejlemény van? :)


Szia!
Köszi az érdeklődést.
Ha lesz egy kis időm leírom mi a fejlemény most az akváriummal! Sajna 1hónap alatt szinte semmit nem változott.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. március 26., hétfő 20:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Szia Dani!

Rég írtál az akváriumról.Valami fejlemény van? :)

_________________
Sólyom Gábor


2012. március 26., hétfő 19:36
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron