Pontos idő: 2024. október 1., kedd 12:25



Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 40  Következő
 182liter „biotop” halas próbálkozás 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
N-emy írta:
Én is csak megjegyzem ,próbáltam én is ilyen hálós elválasztást ,de nekem is csak bosszúságot okozott.Anno én azzal az indokkal választottam el ,hogy a későbbiekben majd egy új berendezésnél ismét felhasználható legyen az aljzat. A talajt ,ha később újra akarod használni, úgy is ki lehet mosni. A táptalaj finom szemcséjű ,agyagos szerkezetű, így az könnyen kimosható majd a kvarchomok közül. Egy Crypto vagy még egy Blyxa is fel tudja adni a leckét ,ha egy ilyen hálós akvából szeretnéd eltávolítani...itt Papó aggodalmának adnék igazat ,de ez ne tántorítson el az elképzelésedtől.
Az elrendezés nagyon jó :!:


Köszönöm N-emy,
Szerintem függ attól is, hogy milyen lyukú hálót használtál/használok.
De meglátjuk, most szeretném véglegesen benövényesíteni, és utána nem nagyon változtatni tény cryptot terveztem a jobb oldalra. Remélem nem lesz igazatok :roll: :twisted:

Érdekes amúgy mert, ha visszaemlékeztek a régi akváriumra, a bal oldalba szép kis crpyto erdő volt meg a valisnéria rengeteg hátul és gond nélkül kijöttek, na mindegy meglátjuk :D :rontgenez:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. április 20., péntek 22:15
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Én is csak megjegyzem ,próbáltam én is ilyen hálós elválasztást ,de nekem is csak bosszúságot okozott.Anno én azzal az indokkal választottam el ,hogy a későbbiekben majd egy új berendezésnél ismét felhasználható legyen az aljzat. A talajt ,ha később újra akarod használni, úgy is ki lehet mosni. A táptalaj finom szemcséjű ,agyagos szerkezetű, így az könnyen kimosható majd a kvarchomok közül. Egy Crypto vagy még egy Blyxa is fel tudja adni a leckét ,ha egy ilyen hálós akvából szeretnéd eltávolítani...itt Papó aggodalmának adnék igazat ,de ez ne tántorítson el az elképzelésedtől.
Az elrendezés nagyon jó :!:


2012. április 20., péntek 21:42
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
papó írta:
Akkor miért ne maradna ?


Nem is amiatt mondtam, csak megjegyeztem :oops: :smaci:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. április 20., péntek 21:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
"Igaz ,-elmondásod szerint - a másik akváriumban bevált." :D
Akkor miért ne maradna ?
Csak megdumcsizzuk a lehetőségeket. :shock: :smaci:

_________________
Kép


2012. április 20., péntek 20:53
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
papó írta:
Félek , hogy az a háló sok galibát fog okozni.
Hozzá kell tegyem , hogy pici gyökeres növényeknél nem oszt -nem szoroz , de egy crypto vagy echino vagy mondjuk Valisneria gyökérzete háló nélkül is sok bosszúságot okoz ha ki akarjuk venni.
Igaz ,-elmondásod szerint - a másik akváriumban bevált.


Nem tudom már hol láttam, de úgy rémlik külföldi fórumokon is használtak talaj elválasztásra hálót, a régiben is volt elég nagy crypto de ott se okozott gondot, echinot vagy valisnériát nem tervezek, de meglátjuk kivenni már nem fogom :oops: :P

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. április 20., péntek 20:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Félek , hogy az a háló sok galibát fog okozni.
Hozzá kell tegyem , hogy pici gyökeres növényeknél nem oszt -nem szoroz , de egy crypto vagy echino vagy mondjuk Valisneria gyökérzete háló nélkül is sok bosszúságot okoz ha ki akarjuk venni.
Igaz ,-elmondásod szerint - a másik akváriumban bevált.

_________________
Kép


2012. április 20., péntek 20:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
:D

_________________
KépKépKép


2012. április 20., péntek 20:44
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
papó írta:
El kell fogadja a magyarázatodat , de ha gyökerek "behálózzák a hálót " :D :D akkor leszel bajban ha valamit ki akarsz szedni , hiszen egyszerre akar majd jönni minden.


Igazad, lehet, de a fák csak épphogy rá vannak helyezve a halálóra és a homok tartja meg. :roll:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. április 20., péntek 20:39
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
El kell fogadja a magyarázatodat , de ha gyökerek "behálózzák a hálót " :D :D akkor leszel bajban ha valamit ki akarsz szedni , hiszen egyszerre akar majd jönni minden.

_________________
Kép


2012. április 20., péntek 20:37
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
DeKol írta:
Daníí írta:
papó írta:
Na ez igen jól indul :ostor:
A szúnyogháló az miért kell ? :oops:


Köszönöm. :)
így biztonságosabbnak érzem, hogy hogyha nyúlkálok pakolgatok benne akkor nem kavarom majd fel a táptalajt :roll:



És nem félsz tőle hogy pont hátrányod lesz belőle ha belefut a gyökér akkor az egész talajt meghúzod vele?


Nem nagyon, mert a régiben is így volt a talaj elválasztva emiatt tudtam a manadot eltávolítani, amúgy nem a táptalajig nyomom le, hanem, hogy épp hogy hozzáérjen a szúnyoghálóhoz.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. április 20., péntek 20:33
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron