Pontos idő: 2024. június 22., szombat 11:41



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
2. hete hogy rá van tapadva a szájszervével vagy mivel az egyik csigevőm a másik csigaevőre. Lehetséges hogy kannibál és a maláj tornyosok helyett inkább a fajtársait eszi?


Nálam is szokták csinálni.
Nem gond, rendszeresen fogják csinálni.
Egy idő után leakaszkodnak egymásról.

_________________
K.Tamás


2012. július 23., hétfő 14:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
2. hete hogy rá van tapadva a szájszervével vagy mivel az egyik csigevőm a másik csigaevőre. Lehetséges hogy kannibál és a maláj tornyosok helyett inkább a fajtársait eszi?


2012. július 23., hétfő 14:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Akkor ha pofára nő akkor nem marad más mint az orosz módszer:) "teve vagyok teve vagyok" c. vicc

Ma vettem észre hogy az aki legdolgosabb részei a törpe szívóharcsáim eltűntek:) vagy csak nagyon elbújtak de ahogy visszagondolok vagy 2-3 hete nem láttam őket. Ki nem ugorhattak, lehet egy újabb x-akta. Lehetnek érzékenyek valamire? Kb. egy hónapja találtam egy kimúlt példányt, de akkor még a másik 3 egészséges volt.


2012. július 22., vasárnap 11:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Ez a Bolbitis nekem is mumus. Igaz nem régen került az akimba, de nem is az igazi. Hozza-hozza az új hajtásokat, de valahogy nem olyan, mint amilyennek én szeretném. Olvastam róla eltérő tartásmódokat és lenyűgöző bokrokat láttam(van ahol minden nélkül, full low-tech körülmények között burjánzik, máshol pedig csúcsra járatott akiban érzi jól magát) írják, hogy kis áramlatban nő igazán, más pedig pont a legnagyobb "huzatban" neveli sikeresen...nem értem ezt a növényt, szerintem ez igazából pofára megy. Lehet, hogy aki szimpatikus neki, csak annak pompázik? :lol:


2012. július 22., vasárnap 11:20
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Míg a rizóma bármilyen kicsi életjelet mutat várj vele .
Csak a nagyon rothadó leveleket vágd vissza , de amennyire lehetséges feltétlen hagyd meg a még ép fél levelet is .

_________________
Kép


2012. július 21., szombat 17:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
ez a der riccai bejött :) a növények bubiznak szépek, nőnek... :) Viva la Venture HQI

Viszont beszéltük Papó a bolbitist, aminek a története a következő(leírom kicsit bővebben):

- jó sok tő volt és szép is volt csak kikerült az akvából és elfejedkeztem róla, egy vedérben volt és hetente cseréltem a vizét. Viszont 1x kimaradt egy hét és rommá rohadt. Megpróbáltam amit csak lehet dekorra kötöztem és visszaraktam egy kis 50 literes akiba, kap tápot, szűrés van és egy 15w os cső is. De azután is tovább rohadt mára már csak a rizóma maradt, 1 épp levél sincs, semmi zöld rész csak a rizóma maradt fehér színű.
Mondtad hogy nyugi lehet túléli. Mivel nyomhatnám meg egy kicsit, és meddig érdemes várni, vele? Levágjam a vízben hajlongó rothadt leveleket?


2012. július 21., szombat 17:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
KaZe írta:
papó írta:
A Riccia ha jól érzi magát akkor hamar szaporodik.
Papó, annyit hozzátennék, hogy a riccia akkor is szaporodik, ha nem érzi jól magát.
Én soha nem vettem de egy kicsi koccs bejutott egyszer az akvámba. Azóta az udvaron is riccia nő. :)

Valahogy éreztem , hogy a riccia nő ..
Der riccia.... nem hangzik jól :shock:

_________________
Kép


2012. július 20., péntek 18:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
papó írta:
A Riccia ha jól érzi magát akkor hamar szaporodik.
Papó, annyit hozzátennék, hogy a riccia akkor is szaporodik, ha nem érzi jól magát.
Én soha nem vettem de egy kicsi koccs bejutott egyszer az akvámba. Azóta az udvaron is riccia nő. :)

_________________
Kép


2012. július 20., péntek 13:32
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
A mai napon bekerült az anubias gyűjteménybe egy csomag angustifolia és egy coffelia, kiv vagyok a fejlődésükre.
Beszereltem az új 150 W-os izzót, köszönet Papónak, és láss csodát bubiznak a növények:)
A ricciát a kapott hálóval rárögzítettem egy akkora felületű kőre amit pont lefed a növény? Nagyobbra kellett volna vagy elég?
Virágzik az anubias nana, mintha magokat is látnék a virágban, lehetséges a szaporítása?

AZ Anubiasokat úgy tudod szaporítani , ha a rizómákat eldarabolod .

A Riccia ha jól érzi magát akkor hamar szaporodik.
Mindent jól csináltál , majd meglessük a képeket :D

_________________
Kép


2012. július 19., csütörtök 15:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
A mai napon bekerült az anubias gyűjteménybe egy csomag angustifolia és egy coffelia, kiv vagyok a fejlődésükre.
Beszereltem az új 150 W-os izzót, köszönet Papónak, és láss csodát bubiznak a növények:)
A ricciát a kapott hálóval rárögzítettem egy akkora felületű kőre amit pont lefed a növény? Nagyobbra kellett volna vagy elég?
Virágzik az anubias nana, mintha magokat is látnék a virágban, lehetséges a szaporítása?


2012. július 19., csütörtök 13:36
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron