Pontos idő: 2024. június 22., szombat 11:30



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Lehet megpróbálom. Az is probléma hogy nagyon egybeolvad a rotalával. Hogy lehetne azt elérni hogy kitűnjenek egymás mellől?


2012. augusztus 15., szerda 19:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Ha formára nyírnád az átokhínárt ?
Persze nem mindet , de valamennyit meghagynál.

_________________
Kép


2012. augusztus 15., szerda 19:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Nagyon sűrű a növényzet és nem tud mozogni a víz, valamit tennem kell vele. Szerintem kikerül az egeria mert az nagyon sokat fog, majd odaajándékozom a spanomnak. Mi lenne tanácsos a lotus mögé?


2012. augusztus 15., szerda 19:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Megint jól benőtte a dzsungel az akváriumot .
Valóban nem annyira szerencsés a merevítő középen .
Ha átülteted a költözésnél érdemes lenne figyelembe venni.
Gondolok arra , hogy arra a részre tennél kevesebb fénnyel beérő növényeket.

_________________
Kép


2012. augusztus 12., vasárnap 17:04
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
A növényeid amelyekkel probléma van , nem a merevítő alá esnek ?
Az a három üveg igen csak megszűrheti a fényt.
Egy alapos nyírás is segítene a fényéhes növényeknek.


2012. augusztus 12., vasárnap 15:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Felrakok pár képet, jelenleg itt tart az aki. Tudom az asztal suttyó meg a világítás is de mivel pár hónap és költözés nem bolygatom.
Az egeria nagyon beárnyékolja saját magát és erre rátesz a lotus is, viszont növekedésnek indult miután beraktam a plussz szűrőt ami kicsit megtöri az áramlást. Jó ötlet lenne kiszedni, és a helyére valami mást ültetni? Blyxa fordult meg a fejemben. A HC szépen fejlődik, a rotala is bokrosodik viszont a ludwigiával bajban vagyok egy kicsit az alsó levelei lehullanak gondolom a mivel nem szórt a fény hanem fix pontból jön, ez a HQI egyik átka. A Riccia-val igaza volt Papónak, nehéz vele bánni. Hiába le van kötöze átnőtte a hálót és a fene se tudja hova de eltűnt :) A lotus nagyon nagy leveleket hozott, gyönyörű vörös színűekl Amelyek zöldek azok felmennek a felszínre, és ezeket visszaza szoktam vágni de így sem bokrosodik be.
Néha megjellenek a yellow fire garnik is, de általában csak a csíkos "anyagarni". Hogy tudnám őket rászoktatni hogy kicsit láthatóbbak legyenek? Lassan 2 hónapja bent vannak ez idő alatt nem hiszem hogy szaporodtak volna mivel nem látom hogy többen nyüzsögnének. Ennek mi lehet az oka? Kaját kapnak, búvóhely rengeteg van, a táp Papó szerint megy se több se kevesebb, és már folyékony co2 sem megy csak a nagynyomású az is fix 1 bubi/sec-el.
A talaj eddig nagyon jól szuperál nekem, nem bántam meg a kísérletezést, viszont tény hogy nem könnyű vele bánni.


Kép
Kép


2012. augusztus 12., vasárnap 14:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Jó rég írtam a fórumba. A nyaralásból hazatérve egy esőerdő várt az aki helyén. Nagyon bedurvult a rotala és a lymnophile az új HQI-től. Sűrű dús, hosszú levelek. Viszont az egeria továbbra is szenved van olyan része a bokornak ami 1 hónapja nem nőtt, a szálak között szőrös alga nőtt. Ez az aki túlvége és ahogy néztem itt 0 azaz nulla az áramlás szinte. Középen spirálban visszafordul a víz. Papó mondta hogy változtatni kell az áramláson de nem tudom úgy variálni hogy jó legyen. Van egy kis 2011-es eheim ha azt beállítom túlvégre esőztetővel az javíthat a helyzeten, vagy inkább valami erősebb áramoltató kellene?(amire most nincs keret:)

Lehet nem az erősségen kellene változtatnod , hanem az áramláson.
Elképzelhető , hogy most jobb lesz a beoldás az új difivel és minden rendbe jön.

_________________
Kép


2012. augusztus 7., kedd 20:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
És még annyi hogy az UFO diffúzort csak ajánlani tudom. Nagyteljesítményű és ha beáll akkor szép kicsi bubikat nyom. Nem szépségdíjas termék de strapabíró és egy 200 ft-os elég a szereléséhez. Mivel lapos jól el lehet dugni.


2012. augusztus 7., kedd 20:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Jó rég írtam a fórumba. A nyaralásból hazatérve egy esőerdő várt az aki helyén. Nagyon bedurvult a rotala és a lymnophile az új HQI-től. Sűrű dús, hosszú levelek. Viszont az egeria továbbra is szenved van olyan része a bokornak ami 1 hónapja nem nőtt, a szálak között szőrös alga nőtt. Ez az aki túlvége és ahogy néztem itt 0 azaz nulla az áramlás szinte. Középen spirálban visszafordul a víz. Papó mondta hogy változtatni kell az áramláson de nem tudom úgy variálni hogy jó legyen. Van egy kis 2011-es eheim ha azt beállítom túlvégre esőztetővel az javíthat a helyzeten, vagy inkább valami erősebb áramoltató kellene?(amire most nincs keret:)


2012. augusztus 7., kedd 20:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Köszi a gyors választ:) Akkor megnyugodtam, az egyik csak bliccel egyet:)
Pedig már megjelentek a dollárjelek a szemeben mivel azt hittem megvan a csigavilág terminátora a csigaevő csigát evő csiga:)))))


2012. július 23., hétfő 14:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron