Pontos idő: 2024. június 22., szombat 11:22



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
A másik alá tedd.

_________________
KépKépKépKép


2012. augusztus 26., vasárnap 20:42
Profil Honlap
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
Még felmérem a költözést, lehet megpróbálom egyben elvinni.


Egyben?
Ezt hogy érted?
Mindenféleképpen a vizet szívd le.

_________________
K.Tamás


2012. augusztus 26., vasárnap 20:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Még felmérem a költözést, lehet megpróbálom egyben elvinni. Beüzemelésre került egy 2028-as eheim. Alul régebbi siporax a felső két tálcában matrix trop. Hogy lenne érdemes elhelyezni a második esőztetőt? A másik mellett vagy vele szemben az oldalfalon? A garnik megint eltűntek, és ezt a növények növekedésével hozom párhuzamba. A visszavágott növényeken szerettek fent ülni, most hogy nőnek egyet sem látok. Lehet ennek igazság alapja?


2012. augusztus 26., vasárnap 19:13
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
Alakulgat a növényzet, képet nem rakok fel mivel nem tartom elég szépnek ahhoz:)
Megjelentek az elmúlt napokban a garnik. 3 hónapja kb 11 db-ot telepítettem(yellow fire) és eddig nem lehetett látni őket, de a nyírás óta áttették a székhelyüket a limnophile tetejére:) Ma 4 kb 2-2,5 cm-es példányt számoltam meg szép citromsárgák csíkkal a hátukon. Lehetséges hogy elkezdenek szaporodni?

Közben eljött a költözés ideje így valahogy át kell telepítenem az akit. Még kb 1 hónapig biztos itthon marad mivel az albérletben be kell rendezkedni.
Költözőktől várnák tanácsot hogy mentsem át az állományt? Indítsak egy átmeneti akváriumot az állatoknak? Max egy 60 literes fér bele nekem. Szeretném az új akvát tisztességesen benöveszteni parvulával, vagy valami fűfélével és ez csak akkor lehetséges ha a harcsák nincsenek jelen a kezdetekkor.



Szerintem ha az akvárium víznek egy részét megtudod menteni az sokat jelenthet mind a halaknak mind a garnéláknak, és persze az már beállt víz.

_________________
K.Tamás


2012. augusztus 23., csütörtök 14:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Alakulgat a növényzet, képet nem rakok fel mivel nem tartom elég szépnek ahhoz:)
Megjelentek az elmúlt napokban a garnik. 3 hónapja kb 11 db-ot telepítettem(yellow fire) és eddig nem lehetett látni őket, de a nyírás óta áttették a székhelyüket a limnophile tetejére:) Ma 4 kb 2-2,5 cm-es példányt számoltam meg szép citromsárgák csíkkal a hátukon. Lehetséges hogy elkezdenek szaporodni?

Közben eljött a költözés ideje így valahogy át kell telepítenem az akit. Még kb 1 hónapig biztos itthon marad mivel az albérletben be kell rendezkedni.
Költözőktől várnák tanácsot hogy mentsem át az állományt? Indítsak egy átmeneti akváriumot az állatoknak? Max egy 60 literes fér bele nekem. Szeretném az új akvát tisztességesen benöveszteni parvulával, vagy valami fűfélével és ez csak akkor lehetséges ha a harcsák nincsenek jelen a kezdetekkor.


2012. augusztus 23., csütörtök 12:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Brutál nagy nyírást csináltam, az egeria nagy része kikerült a maradékból két kicsi bokrot hagytam a rotala előtt. A rotalából és a limnophiléből két nagy bokor lett. A limno nagyon jól mutat nagy tömegben!! Illetve előbukkant az eddig rejtve maradt valisneria is! Igazi túlélő!!!

Kíváncsi vagyok rá nagyon .
Pár nap múlva lefotózhatnád :D

_________________
Kép


2012. augusztus 16., csütörtök 18:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Brutál nagy nyírást csináltam, az egeria nagy része kikerült a maradékból két kicsi bokrot hagytam a rotala előtt. A rotalából és a limnophiléből két nagy bokor lett. A limno nagyon jól mutat nagy tömegben!! Illetve előbukkant az eddig rejtve maradt valisneria is! Igazi túlélő!!!


2012. augusztus 16., csütörtök 15:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Jól hangzik, holnap megcsinálom!!! Kösz Gabi Bá!

Ha nem jön be - nem tetszene- kitalálunk valami mást .
Az Egeria helyére >Didipris.
https://www.google.hu/search?q=didiplis ... 24&bih=653

_________________
Kép


2012. augusztus 15., szerda 20:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Jól hangzik, holnap megcsinálom!!! Kösz Gabi Bá!


2012. augusztus 15., szerda 19:58
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Lehet megpróbálom. Az is probléma hogy nagyon egybeolvad a rotalával. Hogy lehetne azt elérni hogy kitűnjenek egymás mellől?

Szerintem úgy , hogy a rotala maradna a háttérben magasabbra növesztve és előtte lehetne egy alacsonyabb átokhínár bokor.
Gondolj bele : pirosodó rotala levelek alatt, üde zöld átokhínár.

_________________
Kép


2012. augusztus 15., szerda 19:50
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron