Pontos idő: 2024. július 7., vasárnap 0:30



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Ez aztán gyors volt, köszi :) EI szerint tápozok egyenlőre ( GA micro + macro) + neptun co2 és a lotus 2 levelet is elindított a talajból amik gyorsan nőnek szerintem és azok viszon egészségesek.


2012. május 19., szombat 8:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
Az akva. időhiány miatt pillanatnyilag így marad, de addig is tervezem az új verziót ami már a harmadolás, aranymetszés szerint lesz felépítve. Addig is szépen fejlődnek a növények, viszont 2 gond akadt, amiket nem értek:
1. az anubias hatalmas levele kettétört és nem értem mi miatt.
2. a lotus régi levelein lyukak keletkeztek (lehet tényleg az anci?)


A Lotus nagyon jól jelzi a tápanyag hiányt...

_________________
Kép Kép Kép


2012. május 19., szombat 8:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Az akva. időhiány miatt pillanatnyilag így marad, de addig is tervezem az új verziót ami már a harmadolás, aranymetszés szerint lesz felépítve. Addig is szépen fejlődnek a növények, viszont 2 gond akadt, amiket nem értek:
1. az anubias hatalmas levele kettétört és nem értem mi miatt.
2. a lotus régi levelein lyukak keletkeztek (lehet tényleg az anci?)


2012. május 19., szombat 8:03
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Az akváriummal az a probléma , hogy nincs egy fókuszpont , ami köré - mellé - tudnál építkezni.
Ha azt eldöntötted hol legyen és mi legyen az akkor a növényeket fajtánként lene érdemes ültetni , nem pedig érkezési sorrendben. :D
Főleg a Criptot kellene egy csoportba összefogni , mert a "rendetlenség" látványát főleg az okozza.
Mondjuk jó lenne egy olyan fotó amelyen jobban kivehető minden növény.

_________________
Kép


2012. május 12., szombat 19:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Üdv. mindenki
Először is köszönet a segítségért. Oks. Akkor szerzek nyomó csövet és átalakítom. Alább feltöltöttem egy képet ami talán jobban bemutatja hogy milyen is az akva.
Szóval ahogy eddig írtam és beszéltük személyesen át kellene variálni az akvát. illetve valami olyat szeretnék középen ami kitűnik belőle(valami vörös, dús növény), ezért gondoltam a macrandrá-ra, de a legutóbbi infók alapján ez nem a legjobb ötlet. Illetve ahogy előbb írtam a jobb sarokban kiszedném a bolbitist hogy a terület azon részét csak a limnohila erdő(nagyon szép és egyszerű növény) uralja, és lehet az egeria is kikerülne vagy szétültetném, áthelyezném mert a rotala nem tud érvényesülni mellette.
Mint ahogy írtam a középre ültetett cryptocoryne amicorumra - al vagyok bajban mivel nagyon megindult felfelé a növény és kitakarja a hátteret, eredetileg középső növénynek szántam de ő ezt nem így gondolja:), talán nagyon szétültettem, vagy nem oda való?
Az előtérbe a Hydrocotyle sp. japan. - ra gondoltam mivel daníí is ezt ajánlotta, remélem a harcsák is így gondolják.
De az is megfordult a fejemben hogy az egész akvát felfordítom és középre kerülne át a "harcsa - anubias dzsungel" jobb oldalon maradna a limnophila, a rotala, bal sarokba menne az egeria és még valami, a középső részeket még nem tudom mi( ludwigia tövek talán) az előtérit pedig az egyik oldalon a Hydrocotyle a másikon glosso uralná. De attól félek ez is kavalkád lenne :) Na majd meglátjuk.

Kép


2012. május 12., szombat 14:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Szerintem tedd át az egyik oldalfalra, arra, amelyiken a beszívó pipák vannak.

_________________
KépKépKépKép


2012. május 11., péntek 18:29
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Üdv. mindenki
Köszönöm a hozzászólásokat. A harcsáktól nem nagyon akarok megválni, direktbe nekik lett építve baloldalon az anubias "erdő" így ott kiélhetik magukat, eddig nagyon jól elvannak, egész nap ott feszengenek valamelyik levél alatt vagy a mangrove barlangban.
A káosz nagy mivel az amicorum eléggé kitakarja a többi növényt, így most tanácstalan vagyok vele kapcsolatban hogy maradjon - e vagy sem. A bal sarokban kikerül majd a bolbitis és csak a limnophilla lesz a helyén mivel szerintem jól háttér a lotusnak. A rot. rotundi. vagy az egeria densa pedig lehet kikerül majd ha lesz papónak vörös macrandra mivel az szerintem nagyon kitűnne a vörös színével a nagy zöldből.
A flowwal kapcsolatban megfelelő az esőztető helye vagy esetleg áthelyezzem?


2012. május 11., péntek 18:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Üdv a fórumon.
Elég nagy összevisszaság van a fényképen.
Azért írom , hogy a fényképen , mert gondolom a valóságban ez nagyon másképpen nézhet ki , csak a fénykép ezt nem adja vissza.
Ha kicsit nőni fognak a növények , remélhetőleg fog látszani az a rendszer melyet elképzeltél a növények telepítésénél.
Mivel nem régen telepítetted ezért ugye nem mutatja a szépségét a Limnophila sessiliflora sem.
A halakról a srácok már leírták , hogy mire érdemes figyelni.
Az apró szemű bazalt jó lehet az aljzatra de előbb egy betonkeverőbe le kellene koptatni az éles széleket.
A Fotózásba majd belejössz . :D
Mi mindent meg nem tanulunk az akvárium miatt :D

_________________
Kép


2012. május 8., kedd 19:34
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Pemete írta:
Üdv fórumon !
Valóban nehéz döntés előtt vagy .
Vagy aljnövényzet vagy szelektálni vagy kénytelen a talajlakókat.
Danii ugyan ebben a cipőben van :)
Valahogyan mégis sikerül neki kompromisszumot találni .


Szia fisherx, üdv a fórumon.
Láttam említve voltam a hozzászólásban 8-)
Régebben volt ez a tanuló akváriumban mikor vegyesen halak növények de a végén az lett hogy az ajzat túró halakat elajándékoztam, DE rengeteg ellen példa van, hogy például páncélos harcsákkal is lehet növényes akvárium csak persze nehezebb, nekem egyedül ami nagyobb testű hal egy hátonuszó harcsa van bent, de ő szerencsére annyira nem túrja az ajzatot mostanság de régebben voltak gondok, főként a hc cuba nem jött be neki de a glossoval/hydro sp japannal elvan.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. május 8., kedd 18:13
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
Üdv fórumon !
Valóban nehéz döntés előtt vagy .
Vagy aljnövényzet vagy szelektálni vagy kénytelen a talajlakókat.
Danii ugyan ebben a cipőben van :)
Valahogyan mégis sikerül neki kompromisszumot találni .


2012. május 8., kedd 15:58
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron