Pontos idő: 2024. július 4., csütörtök 9:13



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Átszereltem aszerint az esőztetőt ahogy Viktor és Asera tanácsolta, valóban szemmel láthatóan jobb a flow, erősen nyomja gyorsan megy körbe az áramlás:)
A CO2 tesztem ( JBL) valahogy felhígult vízzel amire nem tudom a választ de keresem, paranormális


2012. június 1., péntek 19:36
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Én is bizonytalan voltam benne ezért kétszer is rámértem a sera teszttel és mindkétszer ugyanaz az eredmény jött ki. Viszont mivel vidéken lakom és nagy a kert a házhoz elég sok esővizet szoktunk felfogni, érdemes lenne azzal megpróbálkozni?
A másik dolog hogy lehetséges az hogy már 2 nap alatt látszódik a co2 beoldás? Mintha megrobbantak volna a növények.

Természetesen jó az esővíz.
Persze , hogy látszik 2 nap múlva a CO2 , hiszen olyan mintha jól megetetted volna őket 8-)

_________________
Kép


2012. június 1., péntek 18:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Én is bizonytalan voltam benne ezért kétszer is rámértem a sera teszttel és mindkétszer ugyanaz az eredmény jött ki. Viszont mivel vidéken lakom és nagy a kert a házhoz elég sok esővizet szoktunk felfogni, érdemes lenne azzal megpróbálkozni?
A másik dolog hogy lehetséges az hogy már 2 nap alatt látszódik a co2 beoldás? Mintha megrobbantak volna a növények.


2012. június 1., péntek 18:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Délben miután 6 órája ment a co2 mértem egy ph -t és kh-t:
- 7.5 ph
- 21! kh

Hogy lehetséges hogy a 17 ről 21 re ugrott a keménység? Mi lenne az optimális szint, és mivel tudnám azt beállítani?

A KH 8 körül lenne ideális.
Lágy vízzel tudnád beállítani.
Tuti jól mérted ?

_________________
Kép


2012. május 31., csütörtök 15:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Én az anubiasok felől tolnám a vizet a lótusz felé hosszában,szívóág szintén arra az oldalra ahol az esőztető,a diffi meg a frontüveg sarkában a lótusz elé.A pontos helyzetét ki kell sakkozni,ott a legjobb ahol az oldalfalról leforduló áramlat szépen kavarja a bubikat!

_________________
Kép Kép Kép


2012. május 31., csütörtök 12:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Délben miután 6 órája ment a co2 mértem egy ph -t és kh-t:
- 7.5 ph
- 21! kh

Hogy lehetséges hogy a 17 ről 21 re ugrott a keménység? Mi lenne az optimális szint, és mivel tudnám azt beállítani?


2012. május 31., csütörtök 11:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Stabilan hozza a 2 buborék / másodpercet, és a nyomás is barátibb lett. Viszont van egy két fehér folt:
- az akvárium felépítése jelenleg szívóág hátlap bal sarok, nyomóág a hátlap jobb oldali fele esőztetővel, és a diffúzor az egeria mögött az esőztető alatt, a JBL co2 teszt az előlap bal szélén
- ahogy figyelem az akvárium kb. felénél visszafordul az áramlás és félek az anubiasokhoz már nem jut el
- AQViktor az tanácsolta egy előző hozzászólásában, hogy tegyem át a szívóághoz a nyomót is, és ezt biztos azért írta mivel így jobb lenne :) viszont nem fogják az anubiasok túlságosan felfogni az áramlást, vagy inkább tegyem át a szívó és nyomót az egeria mögé?
-a tesztben a csík ha megvilágítom akkor már lime zöld, lehetséges ez 2 bubi/sec-nél, vagy csal a teszt ?


2012. május 31., csütörtök 7:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagyon nehéz beállítani vele a nyomást,viszont ha sikerült utánna nagyon stabilan tartja ;)

_________________
Kép Kép Kép


2012. május 30., szerda 20:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Szerintem egyáltalán nem gagyi, csak nem értek hozzá szerintem :) nekem minőséginek tűnik, tiszta sárgaréz ami szerintem pozítív dolog. Idő kell amíg kitapasztalom.


2012. május 30., szerda 20:09
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
asera írta:
fisherx írta:
Végre felállt a CO2 rendszer ami egy 5 kilós palackból, egy up aqua 165 reduktorból és egy sera diffúzorból áll. Tudna valaki valami okos oldalt ajánlani vagy infót dobni hogy milyen határok között lehet állítani a szelepeket mivel nem nagyon értem hogy milyen keretek között mozognak a biztonságos határok, illetve szeretnék tisztában lenni a működésével. Jelenleg beállt az 1 bubi/sec mennyiség. a palackhoz közelebbi óra 60 kg/cm2-t míg a távolabbi 5,5 kg/cm2-t mutat, igazából az zavar ( lehet alaptalanul, és így kell működni) hogy a tűszelepen majdnem elzárt állapotban, 1 mm - es állításokkal sikerült ezt kisakkozni.


Az én tűszelepem is hasonló s..ar :(
A nyomást olyan 10 kg/cm-re állítsd,az elég lesz.

Pedig nem néz ki gagyinak .

_________________
Kép


2012. május 30., szerda 19:59
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: