Pontos idő: 2024. július 2., kedd 7:19



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
10db power led 2500ft postával együt:) Azért nem olcsó , főleg ha kell belőle 50db:D Az a baj ,hogy a led világítás nem csak a ledekből áll:( Kell neki egy egyenármú táp is! És itt leszögezem még1szer szigorúan egyenáramú!:D

160literes az akváriumod. E felé illene 100W power led ami azt jelentené ,hogy 8000-9000Lumen fényerőt kapna az akkvárium! 100db power led 26100Ft lenne postával! Ezt már meg lehet oldani úgy, hogy 220V kapja a feszültséget csak kell kötni elé még egy egyenirányító grécet vagy másnéven egyenirányító diódát (pár száz ft). Ezek után sakkozni kell ,hogy sorba és párhuzamosan ,hogy legyenek kötve a ledek ,hogy mindre maximum 3,6V minimum 3,4V kerüljön! Áramerőséggel nem lesz gond minvel a 220V folyó áramerőség elég nagy van miből levennie a lednek! Ha ezek már megvannak akkor fel kell őket rögzíteni valami jó hővezetésű anyagra (rézlap , rozsdamentes acéllap , alulap stb stb). Be kell kábelezni őket a megfelelő módon (sorba párhuzamos). És a legvégére valami brutális hűtést kell keni csinálni. Kellenek hűtőbordás (sok sok) Kb 5db 8centis (vagy nagyobb) számítógép hűtő ami 1300-1700 fordulaton forog. Azért kell ilyen sok mivel kevés lesz a fordulat , és azért kell ilyen kevés fordulat ,hogy ne legyen zavaró a ventilátor hangja!

Összeszámolva maximum 40.000Ft! Ebbe már beleszámoltam az armatúrát ledeket mindent! Elég nagy pénz de egyszer kell megvenni. Nem csak az Eon-os csekk lesz kevesebb hanem a növényeid is jobban meg fogják hálálni:) Elég nagy munka lenne megcsinálni , de szívesen segítek! :)

_________________
Kép Kép


2012. június 8., péntek 11:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Na igen a cappy-s üveg nem a legstabilabb támasz de egyszer csak elkészülök a burkolattal is amiben remélhetőleg lesz 2 kiszuperált pc venti is, egy a vizet egy pedig a világítás hűti majd, talán neon is lesz de azt még megbeszélem papóval.
A ledre visszatérve szerintem is hatalmas potenciál van benne. Az íbéj nagy barát. A ledek nem vészesen drágák hogy megcsináljon belőle az ember csak utána kell járni ahogy te is tetted, igen patent kis világítást hoztál össze, le a kalappal.
Abban teljes mértékben igazad van hogy az elemlámpa nem ér fel a hqi-val viszont ahogy teljesen sötétben néztem az a zóna amit bevilágított az nagyon meggyőző volt. Egyszerűen valami olyan színt használ, valami olyan iszonyat jó fénye van, ami az én szememnek nagyon bejött. Kis túlzással, de nappalt csinál az éjszakából:) és ezt a spec lednek tudom be, annak fogok utána járni. Szerintem ha utána nyomoztam akkor majd dobok egy pü-t mert lehet elkelne majd egy kis segítség. :)


2012. június 7., csütörtök 17:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Nekem led világítás van az akvárium felett! Amit írtál ,hogy szebben világít mint egy 150w HQI-nak ez nem igaz! Egy 150W HQI pilács kb 10.000-12.000 lumen fényerővel rendelkezik ami jóval több mint az 500! Kétségtelen az egyik legjobb megoldás a led világítás! 21db 1W power led van az én akváriumom felett (kb 1800lumen)és ha megnézed a naplómat látod mire képes! Van azért elég sok probléma vele is! Hűteni kell mert kegyetlenűl melegszik. Nem elég csak egy hűtordára rárakni , igényli az aktív ventilátoros hűtést is! Ha sokra van szükség nehézkes a kábelezést szépen megoldani. Power ledeknél nem felel meg az 1W a neoncsöveknél ismert 1W-nak(vigyázni kell vele mert erős algásodáshoz is vezethet)!!! Ha netán segítség kellene írj pm- és megbeszélünk mindent:)

fisherx írta:
Mivel nagy zörgést hallottam valamelyik este az akvából ( biztos bulcsiztak a pandák) bevilágítottam az elemlámpámmal( olight m20x). Ez egy elég spec cucc 500 lumen-t tud cree x-ml leddel van ellátva. Valami iszonyat jó fénye van és végigvilágítja az egész akvát, és talán még a 150 watt hqi nál ami felette van is szebben világít. Van valakinek tapasztalata a led világítással?

_________________
Kép Kép


2012. június 6., szerda 23:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
fisherx írta:
És igen a cappy vette át a szponzorálást mivel így a hőmérséklet alacsonyabb :)


Szia Fisherx ;)


Esetleg nem gondoltál arra hogy egy PC ventilátort beüzemelj az akvárium hűtésére.Így hogy feljebb emelted a világítást tényleg csökkenni fog a víz hőmérséklet mivel messzebb van a hőforrás, de az akváriumba jutó fény mennyisége is csökken.Cappy-s üveggel csak óvatosan mert ha jól látom akkor ugye műanyag, és esetleg a hő miatt megolvadhat és a világítást a vízbe találod :D

_________________
Sólyom Gábor


2012. június 6., szerda 21:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
No majd akkor rá lesz kérdezve a témára :) Egyébként most ahogy élőben látom a pogostemon nagyon bejön nekem, igazad volt tényleg szép növény. A HC is nagyon szép és a tervem hogy az lenne a lotus "lombja" alatt viszont csak remélni tudom, hogy jól ültettem el, nekem olyan esetlennek tűnik egyenlőre. Ja és nem tudom mennyire lehet kivenni, de jó helyre raktam a ludwigiát?


2012. június 6., szerda 21:25
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Mivel nagy zörgést hallottam valamelyik este az akvából ( biztos bulcsiztak a pandák) bevilágítottam az elemlámpámmal( olight m20x). Ez egy elég spec cucc 500 lumen-t tud cree x-ml leddel van ellátva. Valami iszonyat jó fénye van és végigvilágítja az egész akvát, és talán még a 150 watt hqi nál ami felette van is szebben világít. Van valakinek tapasztalata a led világítással?

Azt hiszem HoZee - nek van led je az akvárium fölött , de már elment aludni ?!

_________________
Kép


2012. június 6., szerda 21:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Mivel nagy zörgést hallottam valamelyik este az akvából ( biztos bulcsiztak a pandák) bevilágítottam az elemlámpámmal( olight m20x). Ez egy elég spec cucc 500 lumen-t tud cree x-ml leddel van ellátva. Valami iszonyat jó fénye van és végigvilágítja az egész akvát, és talán még a 150 watt hqi nál ami felette van is szebben világít. Van valakinek tapasztalata a led világítással?


2012. június 6., szerda 21:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Csak a felső 1 cm nagyszemű, alatta aprószemű mosott sóder van amibe biztosan rögzül a gyökere mivel olyan 2-3 cm mélyre szoktam lenyomni.

Értem .. most már látom.
10-12 nap múlva teljesen más arcát fogja mutatni az aki a sok színes növénnyel.
Alig várom...

_________________
Kép


2012. június 6., szerda 21:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Csak a felső 1 cm nagyszemű, alatta aprószemű mosott sóder van amibe biztosan rögzül a gyökere mivel olyan 2-3 cm mélyre szoktam lenyomni. A hc meg a pogostemon pedig remélem megbírkózik vele.


2012. június 6., szerda 21:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Fene tudja nekem a cappy-tol megfájdul a hasam :shock: 8-)
No most tényleg várni kellene , hogy a növények megerősödjenek.
A nagyszemü kavics nekem eddig nem tűnt fel .
Nem a legszerencsésebb , nehezen találnak a gyökerek rést a talajba.

_________________
Kép


2012. június 6., szerda 21:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron