Pontos idő: 2024. július 2., kedd 7:17



Hozzászólás a témához  [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő
 160 l low tech ver. 1.0 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Kösz, akkor marad próbára. Most hogy pár órája bent van nem színezett rajta semmit( kb 250 gramm került be, egy csomag fele egy zokniban a külső szűrőbe) viszont a neonokat még nem láttam ilyen felszabadultan úszni, és a ph-m az pont 7.5! a kh pedig 10.
Viszont kb 2 hete került be 2 csomag tropica pogostemon helferi( tehát a minőség garantált) és 1 cserép sp japan. A pogostemon-on csak lassú fejlődést láttam és pár tő eltűnt nyom nélkül, volt amiből csak a gyökér szár rész maradt. A csigák az első számú gyanúsítottak, elég sok lett belőle van rengeteg ilyen kicsi barnás átlátszó, és 1 nagy fekete csúcsos csavart házzal, és 2 nagyobb barna is. Az sp japan sem nagyon akar terjedi bár már van 1-2 levél mutatóba. Ez azért is furcsa mivel az előtéri növényeken kívül mind szépen fejlődik, még a ludwigia is!
A hőmérséklet pár napig 30 fok volt, most sikerült levinni 28 - ra egy pc ventivel, amíg nem szerzek nagyobbat addig ez marad sajnos gyári profi hűtésre nincs zseton.


2012. június 22., péntek 17:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
fisherx írta:
Csináltam totem oszlopot, de nem jöttek elő. Talán valami mást kellene feláldozni nekik:) Éjjel elemlámpával támadtam és észrevettem 2-őt szinte azonnal felszívódtak. Remélem ha szaporodnak majd a nagyobb tömeg jobban előmerészkedik.
A másik dolog hogy kaptam egy doboz super peat-t ami állítólag jót tesz az élővilágnak és a dél amerikai halaknak. Az nem gáz hogy színezi a vizet, engem nem zavar. Viszont most aggályaim támadtak a cuccal kapcsolatban, mivel a zöldvizes fórumon azt írták hogy maga a sátán küldte a világra hogy tönkretegye a vizet és baktériumokat. Mi a véleményetek a cuccról? Maradjon vagy kivegyem?

szerintem kárt nem tesz, legfeljebb kicsit fogja a fényerőséget....

_________________
KépKépKépKép


2012. június 22., péntek 11:48
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Csináltam totem oszlopot, de nem jöttek elő. Talán valami mást kellene feláldozni nekik:) Éjjel elemlámpával támadtam és észrevettem 2-őt szinte azonnal felszívódtak. Remélem ha szaporodnak majd a nagyobb tömeg jobban előmerészkedik.
A másik dolog hogy kaptam egy doboz super peat-t ami állítólag jót tesz az élővilágnak és a dél amerikai halaknak. Az nem gáz hogy színezi a vizet, engem nem zavar. Viszont most aggályaim támadtak a cuccal kapcsolatban, mivel a zöldvizes fórumon azt írták hogy maga a sátán küldte a világra hogy tönkretegye a vizet és baktériumokat. Mi a véleményetek a cuccról? Maradjon vagy kivegyem?


2012. június 22., péntek 11:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
fisherx írta:
Mivel nagyon tetszenek a garnik ezért Weak szaporulatából bekerült 10 db yellow fire. Amint bekerültek azt hittem hogy be....rok rajtuk, rákapaszkodott az 1 ik egy levélre és körbedeszkázta a medencét:)
Azóta eltűntek, semmi nyomuk, bőven van olyan része az akváriumnak ahova el tudnak bújni. Mivel lehetne kedvezni nekik illetve meddig maradnak "szégyellősek"?

Állítsd le a szűrőt és dobjál be nekik egy kis zöldséget!Pritamin paprika,bébi répa,retek ,uborka spenot.Nálam ezekre előbújnak mindíg!Kicsit mikróban egy pohárban megforrázom és fogpiszkálóval leszúrom a talajba,és kész a totem oszlop :lol:

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. június 18., hétfő 8:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
fisherx írta:
Mivel nagyon tetszenek a garnik ezért Weak szaporulatából bekerült 10 db yellow fire. Amint bekerültek azt hittem hogy be....rok rajtuk, rákapaszkodott az 1 ik egy levélre és körbedeszkázta a medencét:)
Azóta eltűntek, semmi nyomuk, bőven van olyan része az akváriumnak ahova el tudnak bújni. Mivel lehetne kedvezni nekik illetve meddig maradnak "szégyellősek"?

Egy kis fagyasztott artemiára tuti előkerülnek.

_________________
Kép


2012. június 17., vasárnap 16:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Mivel nagyon tetszenek a garnik ezért Weak szaporulatából bekerült 10 db yellow fire. Amint bekerültek azt hittem hogy be....rok rajtuk, rákapaszkodott az 1 ik egy levélre és körbedeszkázta a medencét:)
Azóta eltűntek, semmi nyomuk, bőven van olyan része az akváriumnak ahova el tudnak bújni. Mivel lehetne kedvezni nekik illetve meddig maradnak "szégyellősek"?


2012. június 16., szombat 14:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
fisherx írta:
Igen Viktor igazad van, a pénz jelentős tényező! Ezek szerint lesz átalakítva majd.
A másik dolog, hogy szerintetek összenövesszem a rotalát az egeria-val, vagy inkább megmaradjon a rés köztük?

A rotala szerintem elnyomná az átokhínárt, de ha nem szerintem jól nézne ki....

_________________
KépKépKépKép


2012. június 10., vasárnap 9:35
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Igen Viktor igazad van, a pénz jelentős tényező! Ezek szerint lesz átalakítva majd.
A másik dolog, hogy szerintetek összenövesszem a rotalát az egeria-val, vagy inkább megmaradjon a rés köztük?


2012. június 10., vasárnap 9:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
A 110w pc kijönne egy 10 esből majdnem......

_________________
KépKépKépKép


2012. június 8., péntek 20:30
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 3., csütörtök 14:11
Hozzászólások: 257
Köszönöm Icepeak a segítséget. Megnéztem egy pár oldalt és van benne fantázia. Hamarosan jelentkezem ha lesz valami fix elképzelésem... :)


2012. június 8., péntek 20:07
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 174 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron